Mornar dobio prvu bitku sa Donarom

U revanš meču četvrtfinala FIBA kupa sa holadnskim Donarom, košarkaši Mornara ući će sa šest poena viška.

Mornar dobio prvu bitku sa Donarom  Izvor: MONDO/Anto Baković

Mornar - Donar 73:67 (18:10, 19:30, 15:12, 21:15) u prvoj utakmici četvrtfinala FIBA kupa.

Barani su dobro otvorili meč, serijom 6:0 poveo u 3. minutu 6:2, a u finišu četvrtine stigao i do dvocifrene razlike (18:8).

U 14. minutu prednost domaćina dostigla je i, ispostavilo se, rekordnih +11 (29:18), ali je Donar odmah nakon toga uzvratio serijom 13:0 za veliki preokret (29:31, pa 35:40).

Barani su se serijom 8:0 početkom treće četvrtine vratili u vođstvo (45:43), ali je u nastavku ovog perioda i sve do 34. minuta gledana uglavnom igra u ritmu “koš za koš”, tokom koje su povremeno u vođstvu bili i gosti.

Serijom 8:0 u 36. minutu Mornar je “pobegao” na 68:60 što je, ispostavilo se, bio prelomni trenutka meča jer gosti u finišu nisu uspeli da zaprete novim preokretom, dok ekipa Mihaila Pavićevića nije uspjela da uveća razliku…

MORNAR: Ćalić, Mićović 12, Nidam 20, Pavićević, Mijović, Pavić 9, Vujošević 10, Mugoša 3, Ros 9, Vranješ 10, Bakić.

DONAR: Kaningem 4, Gipson 5, Kopmans, Durisej 7, Kenis 8, Mast, Hove, Kari 7, Burges 11, Bruinsma 4, Pašalić 15, Slagter 6.