Brazil je i bez Nejmara MOĆAN!

Južnoamerikanci ubedljivo porazili Rusiju usred Moskve, u prijateljskom meču u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo 2018.

Brazil je pobedio Rusiju 3:0 (0:0)!

Ovaj rezultat, međutim, nije realan pokazatelj onoga što se za devedeset minuta dešavalo na terenu Lužnjikija. Južnoamerikanci su mogli da zabeleže mnogo ubedljiviju pobedu, ali je napadačima selektora Titea nedostajala koncentracija u završnici.

Takođe, vrlo raspoložen bio je i Igor Akinfejev. Imala je i Rusija prilika, ali neuporedivo manje u odnosu na goste.

Stadion na kojem će za nešto manje od tri meseca biti otvoreno Svetsko prvenstvo bio je prilično ispunjen, međutim ne i do poslednjeg mesta.

Temepartura u glavnom gradu Rusije je bila neznatno u minusu, ali kiša i hladno vreme nisu sprečili petostruke prvake sveta da pokažu šta sve znaju i bez najboljeg igrača Nejmara.

As Pari Sen Žermena je povređen i nalazi se na rehabilitaciji u domovini, ali njegovo odsustvo, barem u petak, nije se nimalo osetilo.

Miranda, Kutinjo i Paulinjo su bili strelci. A, sve su rešili u razmaku od 13 minuta. Miranda je pogodio u 53, Filipe Kutinjo je u 62. iskoristio penal, pošto je prethodno fauliran Paulinjo, koji je četiri minuta kasnije ostao sam i lagano glavom posle centaršuta Vilijana s desne strane smestio loptu u mrežu.

1:0
2:0
3:0

Rival Srbije u Grupi E Mundijala odigrao je nešto slabije prvo i vrhunsko drugo poluvreme, kada je i postigao sve golove. Već sada je jasno da tvrdnje Brazilaca da će napasti "Zlatnu boginju" nisu bez pokrića i da je igra prikazana tokom kvalifikacija još više unapređena.

Tim selektora Titea igra lepo i dopadljivo.

BRAZIL: Alison - Alveš, Tijago Silva, Žoao Miranda, Marselo - Kutinjo, Kasemiro, Paulinjo - Vilijan, Žesus, Daglas Košta.

Igrali su još: Firmino, Augusto, Fred, Tajson, Fagner i Žeromel.

RUSIJA: Akinfejev - Kurijašov, Kutepov, Granat - Kombarov, Golovin, Glušakov, Zobnin, Samedov - Al. Mirančuk, Smolov.

Igrali su još: Džagoev, An. Mirančuk, Zabolotni, Žirkov, Smolnikov i Erpkin.

Brazil je poslednji put poražen 9. juna 2017. u prijateljskom meču od Argentine (0:1), odigranom u Melburnu. U takmičarskim utakmicama poslednji put je izgubio meč na Kopa Amerika 2016, od Perua (0:1).

5. jun: Turska

Srbija i Brazil sastaće se u Moskvi, u okviru trećeg kola Grupe E Svetskog prvenstva, 27. juna.