"Orlići" se igrali s Gibraltarom!

Mlada reprezentacija Gibraltara nije dorasla "orlićima".

Gibraltar Srbija 0:6 U-21 reprezentacija Izvor: MN PRESS

"Orlići" trijumfalno nastavljaju kvalifikacije!

Mlada reprezentacija Srbije je rutinski savladala Gibraltar i došla do pete pobede u okviru kvalfikacija za Evropsko prvenstvo 6:0 (3:0), uz golove Lukića, Gajića, Lutovca, Zlatanovića i Luke Jovića koji se dva puta upisao u strelce.

Saša Lukić je načeo Gibraltarce u 15. minutu kada je odigrao dupli pas sa Radonjićem i lepo plasirao loptu u dalji ugao, čak ni ne tako jakim udarcem. U 21. minutu Srbija je izvela još jednu odličnu akciju, sada po desnoj strani, kada je Aleksandar Lutovac poslao idealnu loptu za Luku Jovića kome nije bilo teško da sa pet metara pospremi loptu u mrežu.

Već u 40. minutu na semaforu je pisalo 0:3 kada je Milan Gajić postigao svoj drugi gol za "orliće". Radonjić je pogodio stativu, a Gajić je odlično pratio i iskoristio odbitak.

Tek što je počelo drugo poluvreme - i Aleksandar Lutovac se upisao u strelce.

Fenomenalna pas u prostor dobio je Luka Jović, lobovao je golmana Gibraltara, a loptu u mrežu ipak u 48. minutu "zakucao" je Lutovac.

Do drugog gola na današnjem meču, a šestog u kvalifikacijama, Luka Jović je došao u 61. minutu, ponovo iz neposredne blizine, kada je po levoj strani odlično prošao Miroslav Bogosavac. U 82. svoj debitantski gol postigao je Igor Zlatanović, fudbaler Radnika.

Srbija je do kraja meča mogla da postigne još neki gol, a loša vest je da je Uroš Račić zbog povrede morao iz igre u 78. minutu.

Srbija već u utorak igra prijateljski meč protiv Italijana u Novom Sadu (18.30), a naredni takmičarski meč je tek u septembru kada nam u goste dolazi Makedonija.