Borac sa "kreča" do bodova (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Borca teškom mukom su savladali Vitez u trećem kolu Lige za opstanak Bosne i Hercegovine na debiju novog trenera crveno-plavih Darka Vojvodića - 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Petar Kunić iz jedanaesterca u 80. minutu.

Borac - Vitez 1:0, 3. kolo Lige za opstanak BiH Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Darko Vojvodić debitovao je pobjedom na klupi Borca!

Tri osvojena boda na kontu Banjalučana, međutim, nisu "legla" nimalo lagano jer je Vitez bio jako žilav protivnik, posebno u drugom poluvremenu.

Ipak, Vojvodić je stigao do trijumfa zahvaljujući jedanaestercu koji je izborio Miloš Žeravica u 80. minutu!

Vezista crveno-plavih oboren je u kaznenom prostoru od strane Vedrana Vrhovca, a arbitar iz Istočnog Sarajeva Slađan Došlo pokazao je na "bijelu tačku".

Siguran sa "kreča" bio je prvi strijelac Borca Petar Kunić za pobjedu i veoma izvjestan opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine jer crveno-plavi u ovom trenutku bježe čak 12 bodova od opasne zone.

BIla je ovo prva pobjeda Banjalučana u Ligi za opstanak, a ukupno osma u Premijer ligi BiH ove sezone.

Od samog početka subotnjeg meča u Banjaluci, crveno-plavi su presingom preuzeli konce igre i zaprijetili gostima iz Viteza u nekoliko navrata. Već u uvodnim minutama Aleksandar Radulović, Armin Mahović, a nešto kasnije Miloš Žeravica i Danijal Majkić imali su šanse da dovedu Borac do prednosti, ali nisu bili precizni.

Mogli su VItežani u 36. minutu da kazne ove promašaje, ali zahvaljujući golmanu Goranu Vuklišu, koji je odbranio udarac Petra Boje, Borac nije bio u zaostatku.

U nastavku je Vitez imao inicijativu, bio za nijansu bolju, čak je bio u dobroj šansi u 65. minutu, ali je poslije akcije Zvonimira Vukoje, Safet Šivšić iz izgledne situacije traljavo šutirao iznad prečke Borčevog gola.

Do finiša susreta i jedanaesterca, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca, gdje je i pao Žeravica, a arbitar omogućio Kuniću da postigne svoj šesti pogodak u aktuelnoj sezoni i osigura trijumf na debiju novog trenera Banjalučana.

Borac: Vukliš, Bunić, Ojdanić, Puzigaća, Kunić, Radulović, Mahović, Žeravica, Majkić, Janičić, Veselinović.

Vitez: Tirić, Stanić, Brekalo, Tiputić, Jevtić, Livaja, Hadžanović, Ilić (od 34. Šivšić), Vrhovac, Vukoja, Bojo.

...
Izvor: Youtube/Borac-sport, RTRS

TOK UTAKMICE

- kraj -

90. minut - Igraće se još tri minuta na Gradskom stadionu u Banjaluci.

- Čelik izjednačio u Tuzli na 1:1, a GOŠK povisio prednost na 2:0 protiv Mladosti.

85. minut - Dvostruka izmjena u timu Viteza. Ušli su Mirza Rizvanovic umjesto Petra Boje, te Marin Vranjić umjesto Zvonimira Vukoje.

80. minut - GOOOL! Borac je poveo iz penala! Oboren je Miloš Žeravica, a siguran realizator sa "bijele tačke" bio je Petar Kunić!

71. minut - Posljednja izmjena u Borcu. Umjesto Armina Mahovića na terenu je Petar Ilić.

70. minut - Mladen Veselinovic ubacio je sa lijeve strane, golman Viteza Ivan Tirić je zaplivao u prazno i propustio loptu, međutim, Mahir Karić je šutirao preko gola.

65. minut - Dobra akcija Viteza. Zvonimir Vukoja je pronašao Safeta Šivšića, koji je iz izgledne situacije traljavo šutirao iznad prečke Borčevog gola.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

63. minut - Nema još golova na Gradskom stadionu, ali pojavila se duga...

62. minut - Trener Borca Darko Vojvodić napravio je novu izmjenu i umjesto Aleksandra Radulovića u igri je Miloš Čudić.

60. minut Čuvar mreže Viteza Ivan Tirić je jedva odbranio udarac Miloša Žeravice sa distance.

- GOŠK poveo u Gabeli protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

- Radnik je smanjio rezultat na "Grbavici" na 2:1, pogotkom Domagoja Franića.

58. minut Adis Hadžanović je zaprijetio Borcu udarcem sa 16 metara, ali je golman Goran Vukliš odbranio. Vitez bolji u nastavku.

53. minut - Mahir Karić je zaradio žuti karton u timu Borca.

48. minut - Zvonimir Vukoja je pokušao direktno iz kornera, a golman Borca Goran Vukliš jedva odbranio.

46. minut - Nastavljen je susret u Banjaluci. Izmjena u Borcu, umjesto Danijela Majkića u igri je Mahir Karić.

- poluvrijeme -

45. minut - Još 60 sekundi će se igrati sudijskog vremena.

43. minut - Kakva greška sudije iz IStočnog Sarajeva Slađana Došle! Pokazao je žuti karton Vitežaninu Petru Boji iako je njegov saigrač Safet Šivšić ometao izvođenje faula fudbalera Borca.

36. minut - Stopostotona šansa za goste nakon brzog kontranapada, ali je sjajno reagovao golman Borca Goran Vukliš poslije volej udarca Petra Boje!

34. minut - Izmjena u Vitezu zbog povrede. Safet Šivšić je ušao umjesto Aleksandra Ilića. Prethodno je zbog odugovlačenja žuti karton dobio golman Viteza.

30. minut - Neven Bunić centrirao sa desne strane, ali Petar Kunić je bio prekratak.

25. minut - Opasan centaršut Viteza, koji je završio pored Borčevog gola. Gosti traže penal smatrajući da je lopta zakačila po ruci nekog iz odbrane crveno-plavih, ali sudija Slađan Došlo se nije oglasio. Nema ni kornera.

- Sloboda je povela protiv Čelika na "Tušnju". Gol za Tuzlake postigao je Darko Todorović.

20. minut - Nova prilika za Borac! Danijel Majkić je bio u šansi i sa desetak metarašutirao u golmana gostiju!

- Radnik gubi od Željezničara na "Grbavici" rezultatom 2:0. Već u petom minutu pogodio je Banjalučanin Stojan Vranješ, da bi dva minuta kasnije, Dženan Zajmović udvostručio prednost Želje.

16. minut - Miloš Žeravica je centrirao iz slobodnog udarca, Bojan Puzigaća je glavom šutirao iz dobre prilike, ali pored gola.

15. minut - Vitez se oslobodio pritiska, ali i dalje se većinom igra na njihovoj polovini.

5. minut - Dobar prodor Petra Kunića po desnoj strani, Armin Mahović šutira malo preko gola gostiju iz Viteza. Borac vrši presing od samog početka utakmice.

2. minut - Aleksandar Radulovic jako šutirao, ali direktno u golmana gostiju  IvanaTirića.

1. minut - Počeo je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci i to minutom šutnje za preminulog Vladimira Zrilića.

Banjalučani su pod imperativom pobjede kako bi što prije osigurali opstanak, a idealna prilika prema riječima Darka Vojvodića, koji je naslijedio Igora Jankovića na klupi Borca, je uprava ekipa "fenjeraša".

"Bolji smo od Viteza", rekao je Vojvodić u najavi meča dodavši i da će promijeniti formaciju i igrati sa dvojicom klasičnih napadača.

Vojvodić: Eh, da imam dva-tri bilmeza u Borcu!

Ako Borac ne dobije Vitez, onda čemu sve ovo?