Bilbija "srušio" Sarajevo - san o tituli je živ!

"Plemići" su u derbiju 4. kola Lige za prvaka BiH golom Nemanje Bilbije pobijedili Sarajevo i tako iskoristili (k)iks Željezničara.

Bilbija "srušio" Sarajevo - san o tituli je živ! Izvor: SamirCacan/MONDO

Blaž Slišković je večeras "umirio" svoje kritičare!

Trener Zrinjskog je posljednjih nekoliko dana bio primoran da "odgovara" na pitanje o svom "statusu" u klubu.

Ipak sa minimalnom, ali izuzetno značajnom pobjedom, "Plemići" su Željezničaru prišli na dva boda zaostatka i trku za titulu ponovo učinili neizvjesnom i tako svom treneru osigurali "mirniji" život:

ZRINJSKI - SARAJEVO 1:0 (0:0)!
/Bilbija 73/

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Dvije prilike je imao Toni Jović, ali nije bilo pogodaka.

Već nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Krste Velkoski je istrčao kontru, nije uposlio Kuzmanovića koji je bio sam, šutirao i pogodio vanjski dio mreže.

"Plemići" su uzvratili preko Jovića koji je umalo iskoristio istrčavanje Pavlovića, ali i on pogađa vanjski dio mreže.

Bolju igru u nastavku domaći tim koristi i u 73. minuti.

Udarac Čirjaka odlično brani Pavlović, ali se na pravom mjestu našao Nemanja Bilbija koji pogađa za 1:0 i velika tri boda za Zrinjski.

Tabelu i rezultate LIGE ZA PRVAKA  i LIGE ZA OPSTANAK pročitajteOVDJE.