Filip ugasio bundesligaški fenjer!

Srpski internacionalac postigao gol za Hamburger SV, koji je nakon velikih uzbuđenja savladao Šalke 3:2 (1:1) i sačuvao nadu da može izbjeći selidbu u niži rang.

Bajern Minhen šampion je Njemačke, ali će se velika borba do kraja sezone voditi za mjesta koja vode u Ligu šampiona i Ligu Evrope, te pozicije koje garantuju opstanak u Bundesligi.

Do ovog kola "fenjeraš" HSV odigrao je sjajan meč protiv drugoplasiranog Šalkea i slavio 3:2, a prvi pogodak domaćina, kojim je izjednačio na 1:1, postigao je srpski internacionalac Filip Kostić. Srbinu je ovo bio peti gol u sezoni, a već treći u 2018. godini.

Ovim trijumfom HSV sačuvao je nadu da može izbjeći selidbu u Cvajtu.

HSV - ŠALKE 3:2 (1:1)

Nije dobro počelo za HSV jer je već u devetom minutu Naldo donio prednost gostima iz Gelzenkirhena.

Ipak, Kostićev pogodak u 17. minutu vratio je nadu HSV-u. Na pauzu se otišlo s rezultatom 1:1, da bi u 52. minutu uslijedio potpuni preokret kada je mrežu gostiju pogodio Luis Holtbi.

Samo desetak minuta trajalo je slavlje domaćih igrača i navijača, koje je prekinuo Gvido Burgštaler.

Ali, nisu se predali. Atakovali su svim silama i u 84. minutu stigli do velikog slavlja. Iskusni Aron Hunt bio je precizan, te pomogao svom timu da posljednju poziciju prepusti Kelnu, koji danas nije uspio pred svojim navijačima da porazi Majnc.