Igokea "pala" u Laktašima

"Plemići" su u meču 5. kola Liga za prvaka slavili u Laktašima protiv Igokee.

Liga za prvaka: IGOKEA - ZRINJSKI 85:88 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

"Igosi" nastavljaju sa promjenjlivom formom u popularnoj "Ligi 6".

Uzrok takvoj formi može se naći u činjenici da su izrabranici Žarka Milakovića već osigurali plasman u ABA ligu sljedeće sezone, pa u Ligi za prvaka igraju za prestiž.

Nakon poraza od Bosne u Sarajevu, večeras je i Zrinjski savladao aktuelnog šampiona BiH čime se izdvojio na vrhu tabele.

IGOKEA - ZRINJSKI 85:88 (18:23, 23:23, 27:18,17:24)

Nešto "mekši" pristup domaćina Zrinjski je kaznio već u prvoj četvrtini koju su u svoju korist riješili sa pet poena prednosti, sa kojom su i otišli na odmor, 41:46.

"Igosi" su zaigrali mnogo ozbiljnije u trećem periodu i uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist (68:64), ali u posljednjoj četvrtini nisu uspjeli da zadrže prednost.

Zrinjski je u posljednji kvartal riješio u svoju korist, iako je Ture Mari promašio oba slobodna bacanja pri rezultatu 85:88 za goste.

Mari je u pobjedu "Plemića" ugradio 19 poena, a odličnu podršku mu je pružio Sven Smajlagić sa 14, Ivan Miličević i Aleksandar Sokolović sa 13 poena, dok je Torion Bramit dodao 11.

Robert Rikić je nastavio sa odličnom formom i ponovo imao "dabl-dabl" učinak, ovaj put 27 poena i 12 skokova. Vuk Radivojević je postigao 17 poena, a Dominik Artis 13.

Liga za prvaka:

Široki - SPARS 76:89
Igokea - Zrinjski 85:88

u nedjelju

Bosna - Kakanj 19.00

TABELA: Zrinjski 4-1, Igokea 3-2, Kakanj 3-1 (-1), Bosna 1-3 (-1), Spars 2-3, Široki 1-4.