Junajted odložio šampionsko slavlje Sitija!

U spektakularnom mančesterskom deriju, u kojem je moglo i da se reši pitanje šampiona Premijer lige, Juanjted na Etihadu pobedio 3:2, iako je na poluvremenu gubio 0:2.

Sve je bilo spremno za šampionsko slavlje na Etihadu.

Mančester siti u subotu je imao priliku da postane najraniji prvak Engleske u eri Premijer lige. I posle 45 minuta velikog derbija protiv gradskog rivala Junajteda, imao je sve u svojim rukama...

Publika na Etihadu je uživala i s nestrpljenjem iščekivala drugo poluvreme, u kojem je lider imao zadatak samo da sačuva prednost stečenu u prvom delu, a onda je iznosila 2:0.

Pep Gvardiloa ostavio je na klupi i Kevina de Brujnea, i Žezusa, i Kun Aguera, želeći da ih odmori za utorak i revanš protiv Liverpula u četvrtfinalu Lige šampiona. Ali, na kraju je morao sve njih da ubaci kako bi izbegao poraz.

Nije uspeo!

Mančester junajted je velikim preokretom stigao do 3:2 i proslavu pete titule u istoriji Sitija odložio za neku drugu priliku. Ali "građanima" više nije dovoljna samo jedna pobeda, već dve, jer je bodove izgubio od direktnog rivala.

Ipak, pitanje novog šampiona se ne dovodi, jer Siti i dalje ima ogromnih 13 bodova više!

Očajni Junajted se izdigao u nastavku i sa dva gola Pola Pogbe u 53. i 55. i jednim Krisa Smolinga u 69. minuti šokirao Etihad.

Prethodno su strelci za "građane" bili su Vensan Kompani u 25. i Ilkaj Gundogan u 30. minutu.
Za ekipu Žozea Murinja je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Nemanja Matić.