Imobile piše istoriju, Udineze se bruka

Rimljani novim trijumfom "preskočili" Inter i Romu i zasjeli na treću poziciju, koja vodi u Ligu šampiona sljedeće sezone. Senad Lulić asistent, Ćiro Imobile pogodio 27. put u sezoni.

Lacio je produžio agoniju Udinezea, koji je doživio osmi uzastopni poraz u Seriji A, čime je negativan rekord kluba dodatno uvećan.

Sa nova tri boda, "nebeskoplavi" su na tabeli prestigli Inter i Romu, te stigli na treće mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Od "nerazura" sada imaju bod više, dok su izjednačeni sa gradskim rivalom, sa kojim će narednog vikenda igrati "Derbi dela Kapitale".

UDINEZE - LACIO 1:2 (1:2)

Sve bitno na "Dačija Areni" u Udinama viđeno je u prvih 45 minuta.

Domaćin je bolje otvorio meč i izgledalo je da će konačno prekinuti katastrofalan niz kada je Kevin Lazanja u 13. minutu krunisao bolju igru i doveo Udineze do zaslužene prednosti.

Ipak, već do poluvremena sve se okrenulo u korist rimskog tima.

Ćiro Imobile, nakon asistencije Senada Lulića u 27. minutu, postao je prvi igrač u istoriji Lacija koji je u jednoj sezoni postigao 27 golova. Do sada je bio izjednačen sa Ernanom Krespom i Đuzepeom Sinjorijem.

Izgledalo je da bi gol mogao biti poništen, s obzirom da je Adam Marušić u začetku akcije napravio očigledan prekršaj. Ipak, arbitar Đanluka Roki pokazao je na centar, što je izazvalo buru protesta kod domaćih igrača, a naročito njihovog trenera Masima Oda, kojem sigurno nije bilo lako voditi svoju ekipu protiv svog bivšeg kluba.

Deset minuta kasnije tečnu akciju gostiju golom je završio Luis Alberto za, ispostaviće se na kraju, konačnih 1:2.

U drugom poluvremenu viđena je rastrzana igra na obje strane, pa se rezultat nije mijenjao.

Kolo večeras od 20.45 na "San Siru" zatvaraju Milan i Sasuolo.