Ronaldo spasio Real poraza

Portugalac izjednačio u 87. minutu protiv Atletik Bilbaa, u 33. kolu Primere.

Real je sve karte bacio na Ligu šampiona!

Madriđani polako gube trku za drugo mesto sa gradskim rivalom Atletikom. Četa Zinedina Zidana još jednom je kiksnula u Primeri, ali je imala sreću da Valensija izgubi kod kuće, pa je u odnosu na četvrtoplasirane "slepe miševe" čak i uvećala prednost.

Real je na "Santajago Bernabeu" odigrao samo 1:1 (0:1) sa Atletik Bilbaom u 33. kolu.

"Jorgandžije" imaju tri boda više i utakmicu manje, jer će svoj meč aktuelne runde odigrati u četvrtak u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada.

Real Valensiji beži tri boda, dok je Barselona neprikosnovena na prvom mestu.

Atletik je u 14. minutu izveo majstorsku akciju. Kordoba je lepo odigrao u prostor za Injakija Vilijamsa, koji je bio u naletu i u par koraka u kaznenom prostoru i gol šansi. Pokušaj Kejlora Navasa da skrati ugao i uđe u šut napadaču crveno-belih bio je neuspešan, jer je Vilijams "bocnuo" loptu i elegantno prebacio čuvara Realove mreže.

Autsajder je poveo i dugo, dugo čuvao prednost.

Naleti Madriđana urodili su golom tek u 87. minutu. Kristijano Ronaldo bio je na pravom mestu u pravo vreme. Real je "sabio" kompletan gostujući tim u šesnaesterac, a onda je Luka Modrić dobio loptu, snažno opalio po njoj sa 16-17 metara, a prizeman udarac kroz šumu nogu u mrežu je skrenuo najbolji strelac prvaka Evrope.