Sparsi namučili Igokeu

Tek finišu utakmice košarkaši Igokee slomili otpor Sparsa i stigli do pobjede u devetom kolu Lige za prvaka.

Sparsi namučili Igokeu Izvor: MN PRESS

Igokea je savladala Sparse u Laktašima rezultatom 77:68 u meču u kojem su gosti pružili žestok otpor lideru na tabeli.

Sparsi su bili u najmanju ruku ravnopravan protivnik, a u par navrata u prvom poluvremenu imali su i osam i devet poena prednosti.

„Igosi“ su ipak vratili egal 37:37 deset sekundi prije odlaska na odmor, a žestoka borba nastavljena je i u drugom poluvremenu.

Ekipa Žarka Milakovića uspjela je da se „odlijepi“ na šest razlike nekoliko puta, ali su Sparsi vraćali zaostatak na jedan posjed, posljednji put „dvojkom“ Kovačevića na 2:37 do kraja.

Na semaforu je bilo 69:66, a onda je Igokea konačno slomila otpor protivnika.

U tim trenucima mladi Dalibor Ilić je zablistao i postigao šest od osam poena Igokee do kraja utakmice i tako donio pobjedu domaćinu.

Igokea nakon ove pobjede ima skor od sedam pobjeda i dva poraza.