Bekrić za preokret, Zrinjski bliže tituli!

Fudbaleri Zrinjskog pogotkom Bekrića u finišu utakmice savladali Radnik 2:1 i osvojili važne bodove u borbi za titulu.

Radnik je poveo, odigrao dobru utakmicu, ali nije iskoristio sve svoje šanse i gosti iz Zrinjskog odnijeli su sav plijen.

Zrinjski je na vrijeme odgovorio na pogodak domaćih, a potom sa igračem više,, nakon isključenja Radovića, stigao do pobjede 2:1 i velika tri boda.

Upravo toliko “plemići” su odmakli Željezničaru, koji trenutno gubi u Krupi, a u sljedećem kolu igraće se njihov međusobni duel, koji bi mogao da odluči osvajača šampionske titule.

Prva ozbiljnija prilika bila je pred golom Radnika, igrao se 18. minut kada je Bilbija centrirao, a Jović u trku glavom šutirao u Lučića.

Samo dvije minute kasnije Radnik je stigao do vođstva. Nakon intervencije odbrane Zrinjskog Đurić je odlično zahvatio loptu na 30-ak metara i poslao loptu u donji desni ugao golmana Pirića.

Pogledajte gol OVDJE.

Samo minut kasnije Radnik je imao priliku da duplira prednost, ali je Srećković pogodio prečku.

Nešto kasnije vidjeli smo i dobar prodor Beširovića koji je pao u šesnaestercu,  međutim nije bilo penala.

Fudbaler Zrinjskog uspjeli su u finišu prvog poluvremena da preuzmu inicijativu, a u 37. minutu i da stignu do pogotka.

Štoper gostiju Jakovljević glavom je izjednačio na 1:1 poslije kornera, a svoj drugi gol u sezoni nije proslavljao, jer ga je postigao svom bivšem timu.

U 60. Minutu novi korner za Zrinjski, ali Bencun je šutirao glavom pored gola, a pet minuta kasnije Todorović je bio u dobroj prilici nakon centaršuta sa desne strane, činilo se da ima dosta vremena da uputi udarac, ali nije dobro zahvatio loptu.

Nakon opravdanog isključenja Radovića zbog drugog žutog kartona, Zrinjski je krenuo u ofanzivu, prvo je Barišić u 72. Šutirao pored gola, a Bilbija je u 81. Imao odličnu priliku poslije kornera. Sa pet metara šutirao je, a Lučić brani na gol-liniji.

Dvije minute kasnije novi korner i nova gužva u šesnaestercu, a Radnike je imao sreće jer se lopta poslije lose intervencije Lučića odbila od glave Bilbije preko gola.

I onda pogodak Zrinjskog za preokret. Gol vrijedan tri boda postigao je Bekrić.

Pogledajte gol OVDJE

U posljednjim trenucima meča, Radnik je mogao do izjednačenja, ali Martinović šutira u golmana. Dvije minute prije kraja Beširović je izbjegao ofsajd zamku i našao se iza kompletne odbrane Zrinjskog, međutim, šutira iz okreta pored gola.

Zrinjski je ovom pobjedom napravio odličnu uvertiru za derbi protiv Željezničara koji9 se sljedećeg vikenda igra na Grbavici.