Željezničar zaustavljen u Krupi

Fudbaleri Krupe nanijeli težak poraz Željezničaru, koji bi ga mogao koštati čak i titule.

Prije dva finalna meča Kupa BiH koja će igrati u maju, ova dva tima odigrala su meč šestog kola Lige za šampiona, a Krupa je na svom terenu savladala Željezničar rezultatom 2:0.

Ekipa Slobodana Starčevića koja nije upisala pobjedu u posljednjih sedam prvenstvenih mečeva, odigrala je dobar  meč i upisala tri boda protiv Željezničara koji se nadao da bi trijumfom u Krupi na Vrbasu mogao da ostane izjednačen sa Zrinjskim na vrhu tabele.

Umjesto toga doživjeli su poraz i sada zaostaju tri boda za Zrinjskim koji je nešto ranije savladao Radnik u Bijeljini.

Željezničar je prvi ozbiljno zaprijetio, a Nikodijević je u 21. Minutu sa gol-linije izbio loptu, i to uz pomoć prečke. Desni bek već se ustalio sa ovakvim intervencijama, u srijedu je na isti način spasio svoj gol na meču polufinala Kupa BiH protiv Zvijezde 09.

Krupa je povela u 31. Minutu, a strijelac je bio Fajić poslije asistencije Mirosavljevića.

Mogla je Krupa do vođstva i minut ranije, kada je Marjanović bio sam pred Kjosevskim, ali je golman Željezničara odbranio njegov udarac.

Željezničar je imao incijativu, ali nije uspjevao da probije bedem domaćih, tek Mehremić je imao jednu priliku prije odlaska na odmor, ali je šutirao pored gola.

Ni u nastavku gosti nisu imali mnogo ideja u napadu, a grešku Vranješa Krupa je sirovo kaznila. Balabanović je asistirao za Marjanovića koji je pogodio za 2:0.

Inicijativa Željezničara bila je poptuno jalova, o čemu govori podatak da je tek u 88. Minutu Željezničar zaprijetio golu Kutića, kada je Blagojević pogodio prečku.

Disciplinovanom igrom Krupa je sačuvala svoj gol  i stigla do pobjede kojom je poručila Sarajlijama da će se u finalu Kupa BiH voditi velika bitka za trofej.

Golove i najzanimljivije detalje sa susreta pogledajteOVDJE.