Rapsodija u "žutom"- "četvorka" Dortmunda!

Borusija je u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 31. kola Bundeslige kao domaćin savladala Bajer iz Leverkuzena.

Zaista teška sedmica za "apotekare"!

Nakon što su u utorak u Kupu Njemačke od Bajerna primili šest golova, igrači Bajera iz Leverkuzna su večeras na "Vestfalenu" od Dortmunda dobili "četvroku".

U sjajnoj predstavi "žuto-crnih" blistao je Džejden Sančo (18) koji je postigao jedan, a namjestio dva gola svojim saigračima za uvjerljivih:

DORTMUND - LEVERKUZEN 4:0 (1:0)!

Domaći navijači su dočekali "žuto-crne" sa snažnom porukom nakon poraza u prošlom kolu od Šalkea.

"Nema volje, nema strasti, nema hrabrosti, nema tima! Niko ne predstavlja Borusiju tako malo kao vi".

Ovakva "prozivka" slavnog "Žutog zida" je zapalila vatru sa kojom se Leverkuzen nije mogao nositi!

Ofanzivan pristup domaćih prvu priliku je donio već u 11. minutu kada je mladi Sančo, koji je ovog ljeta došao u Borusiju iz Mančester sitija, izašao "oči u oči" za Ramazanom Ozčanom i šutirao pravo u njega.

Mladi Englez, koji je pokazao veliko sampouzdanje sa loptom u nogama, se u sličnoj situaciju našao samo dvije minute kasnije, ali je ovaj put gađao dalji ugao i postigao svoj prvi gol u seniorskoj karijeri za 1:0.

Sančo je takođe prvi Englez koji je postigao gol za Borusiju u Bundesligi.

Do kraja prvog dijela domaćini su postigli još jedan pogodak koji je opravdano poništen zbog ofsajda na asistenciju VAR, a stigli su još i da promaše penal. Ozčan je sa lakoćom odbranio loš udarac Marka Rojsa u 37. minutu.

Ali, sjajni Nijemac je u drugom poluvremenu ipak došao do pogotka.

Julijan Vajgl je odlično pronašao Gecea ovaj iz prve odlično šalje loptu u prostor za Rojsa, koji zaobilazi golmana i šalje loptu u mrežu.

Domaći fudbaleri su sve dileme oko pobjednika otklonili u 63. minutu kada se u strijelce upisao Maks Filip nakon lijepog prodora i asistencije raspoloženog Džejdona Sanča.

Rojs i Sančo su sjajnu partiju zaključili još jednom "kombinacijom" za konačnih 4:0.