Tako Barsa osvaja trofeje, "petarda" za Kup!

"Dupla kruna" za Ernestea Valverdea, iako još uvek matematički Barsa nije osvojila titulu u Primeri.

Finale u kom nije bilo nimalo neizvesnosti!

Fudbaleri Barselone osvojili su TRIDESETI trofej Kupa Kralja u svojoj istoriji, čak četvrti u nizu, pa će ovu sezonu završiti s "duplom krunom" kada i matematički bude jasno da su novi prvaci La Lige, što je čini nam se izvesno već mesecima unazad...

Do ubedljivo trijumfa na stadionu "Vanda Metropolitano" došli su preko dvostrukog strelca Suareza, odnosno Mesija, Kutinja i Inijeste koji je dobio aplauze i Andalužana.

SEVILJA - BARSELONA 0:5 (0:3)

Silovito je Barsa ušla u meč i već u 9. minutu ozbiljno pripretila iz slobodnog udarca koji je Sorija "izvukao" iz gola, ali nije mogao pet minuta kasnije da zaustavi akciju koju je "otvorio" Jesper Silesen fenomenalnim ispucavanje.

Pogledajte snimak sa stadiona u Madridu...

Kutinjo je izašao pred golmana Sevilje, a Suarez u padu zakucao loptu na drugoj stativi...

Inijesta je ubrzo "tukao" u prečku, dok je već posle pola sata igre bilo 2:0 kada je Mesi došao do gola nakon prodora Đordija Albe i maestralne pete. Nije se tu zaustavila Barsa kada je nakon saradnje Argentinca i Urugvajca, ovaj potonji došao do svog 150. gola za klub.

Očekivano, bilo je mnogo nervoze u nastavku, grubih startova i kartona, nervoze protkane politikom i na tribinama, ali nije bilo popravnog za Sevilju koja je igrala samo gore.

Prvo je Inijesta u 52. na lep pas Mesija postigao gol, u svom poslednjem finalu za Barselonu pre nego što se preseli u Kinu - zbog čega je u suzama proveo poslednje trenutke meča na klupi, da bi bio nagrađen i Kutinjo koji je u 69. minutu izveo jedanaesterac i svoj prvi trofej sa Kataloncima.

"Tukli" su u očaju igrači Sevilje, ali srećom nismo videli crvene kartone...