Atletiko se štedeo, Las Palmas ispao

Malo uzbuđenja u Madridu pred gostovanje na stadionu "Emirejts"...

Dijego Simeone izveo je na teren kombinovanu postavu Atletiko Madrida, koja je u duelu sa čvrstim Betisom stvorila dve-tri povoljne šanse za 90 minuta i odigrala nerešeno - 0:0.

"Jorgandžije" osim što su "gurnule" Barselonu još bliže osvajanju titule, nisu mnogo naškodile svojoj poziciji u domaćem prvenstvu, a trebalo bi da im ovo pomogne da budu maksimalno spremni za četvrtak i prvi meč polufinala Lige Evrope protiv Arsenala.

Od uzbuđenja pred golom gostiju izdvajamo šut Fernanda Toresa u prvom poluvremenu, izbačen sa gol-linije, a onda i momenat kada je Saul Niguez pogodio prečku, sjajnim udarcem sa 18 metara u 76. minutu.

Igrači Betisa u kontrama nisu pokazali dovoljnu prisebnost, ali bod sa ovog gostovanja i šesti uzastopni meč bez primljenog gola, biće im više nego dovoljni za zadovoljstvo.

Las Palmas neslavno je okončao svoju borbu za opstanak, izgubivši kao domaćin od Alavesa čak 0:4.

Tim sa Kanarskih ostrva pridružio se Malagi na putu ka Segundi, ostaje još dilema da li će sa njima i Deportivo (verovatno) ili Levante.

Jutro posle 30. trijumfa Barselone u Kupu kralja, u malom katalonskom derbiju sastali su se Đirona i Espanjol i... opet su pobedili gosti.

Najbolji strelac "španaca" Đerar Moreno pogodio je dva puta na "De Montiliviju" i prekinuo crni niz svog tima od pet mečeva bez postignutog gola u La Ligi od kojih je četiri završeno porazima - 0:2 (0:1).

To je bio mali revanš plavo-belih novajlijama u Primeri za 0:1 od 11. decembra prošle godine, kada je David Timor doneo tri boda crveno-belima.

Serđi Darder asistirao je kod oba pogotka Đerara, prvo u 43...

...a potom i 55. minutu.

Moreno je 13. i 14. pogotkom u prvenstvu, uz tri postignuta u Kupu, pomogao da Espanjol okonča seriju bez postignutog gola započetu 11. marta u pobedi nad Real Sosijedadom od 2:1, kada je postigao pobedonosni pogodak.

Ne samo da je to bila poslednja radost ekipe koja je u međuvremenu izgubila od Betisa 3:0, Valensije 1:0, Hetafea 1:0 i Eibara 0:1, kao i odigrala nerešeno sa Alavesom 0:0, već je to bila i jedna od dve ligaške pobede od 8. januara i "minimalca" u Malagi (0:1).

Druga je zabeležena protiv Real Madrida - 1:0!

Atletik Bilbao - Levante 21.00

*utakmice Barselona - Viljareal i Sevilja - Real Madrid odložene su za 9. maj, jer će u subotu, 21. maja, u 21.30 čas biti odigrano finale Kupa kralja, Sevilja - Barselona.

TABELA: Barselona (-1) 83, Atletiko M. 72, Real (-1) 68, Valensija 66, Betis 56, Viljareal (-1) 51, Sevilja (-1) 48, Hetafe 48, Đirona 47, Selta 45, Sosijedad 43, Eibar 43, Alaves 41, Atletik B. (-1) 40, Leganes 40, Espanjol 39, Levante (-1) 34, Deportivo 28, Las Palmas 21, Malaga 20.