"Bomba" Risea za nadu ili produžetak agonije Kelna

Keln je gubio 0:2 od Šalkea, ali je spasio bod za produženje nade u opstanak u Bundesligi iako je to gotovo "nemoguća misija".

Keln je već odavno gotovo siguran putnik u niži rang, ali se "jarčevi" ne predaju bez borbe!

Gubili su u nedjelju od Šalkea rezultatom 0:2 na "Rajn Energi" stadionu i jednom nogom zakoračili u "Cvajtu", ali su uspjeli da stignu do remija fantastičnim golom Marsela Risea sa 30 metara!

KELN - ŠALKE 2:2 (1:2)

Imali su "kraljevsko plavi" 17. ovosezonsku pobjedu u džepu, a ona bi im najvjerovatnije osigurala vicešampionsku titulu u Njemačkoj, poslije pogodaka Brela Embola i Evgena Konopljanke.

Susret 31. kola u Kelnu obilježio je i 50. nastup Brazilca Nalda za tim iz Gelzenkirhena, a slavljenik je bio možda i najzaslužniji za vodeći pogodak gostiju već u petom minutu.

Uputio je sjajnu dubinsku loptu prema Evgenu Konopljanki na lijevoj strani, a Ukrajinac u mat poziciju stavio Brela Embola, koji je ubacio u mrežu iz peterca - 0:1.

Već u 23. minutu Šalke je udvostručio prednost poslije odlične solo akcije Konopljanke, koji je nanizao nekoliko čuvara i pogodio mrežu "jarčeva" za 0:2.

Srpski internacionalac iz Kelna Miloš Jojić presjedio je na klupi za rezervne igrače.

Ipak, domaćin nije klonuo duhom, već poslije samo dva minuta igre smanjio rezultat nakon pogotka Leonarda Bitankura, koji je pogodio bliži ugao golmana - 1:2.

Konopljanka je do odlaska na odmor u poluvremenu mogao ponovo da zatrese mrežu Kelna, ali jednom je "jarčeve" spasila stativa, a drugi put dobra intervencija golmana Tima Horna.

U nastavku je Šalke opet bio bolji, stvarao je i promašivao šanse, ali i čuvao prednost. I kad se činilo da će "jarčevi" upisati 20. poraz u Bundesligi, "sijevnula" je desnica Marsela Risea sa 30 metara u 84. minutu za izjednačenje 2:2.

Sačuvao je Keln nadu, zli jezici bi rekli i produžio agoniju, a konačna odluka mogla da bi da padne već u narednom kolu kada gostuje u Frajburgu, direktnom konkurentu za opstanak.