Zukanović i Lazović ostaju u Seriji A, Vuković ne

Pobjedom nad Veronom ekipa Đenove praktično obezbijedila opstanak u Seriji A i gurnula goste u Seriju B. Gostima presudio njihov igrač, Pandev “ovjerio” pobjedu sjajnim lobom.

Đenova će i naredne sezone imati dva kluba u Seriji A, dok će Verona imati najmanje jedan klub manje.

Ekipa Đenove u posljednjem meču 34. kola savladala je Veronu rezultatom 2:1 i tako praktično obezbijedila opstanak u Seriji A.

Četiri kola prije kraja Đenova ima 12 bodova više od SPAL-a, ali će zbog lošijeg skora sa ovom ekipom (remi i poraz) sačekati osvajanje još samo jednog boda ili prvu utakmicu SPAL-a bez pobjede da njeni navijači I konačno proslave opstanak.

Đenovljani će gledati i Sampdoriju i Đenovu u elitnom rangu i sljedeće sezone, dok će Verona ostati vjerovatno ostati bez istoimene ekipe, a moguće I bez Kjeva u Seriji A.

Verona je ostala šest bodova ispod “crte” nakon što je u ponedjeljak propustila da pobjedom u Đenovi zakomplikuje situaciju na dnu.

Uspjeli su gosti da pogotkom Romula sa “bijele tačke” u 64. minutu da anuliraju prednost Đenove sa početka meča, kada je pogodio Medeiroš.

Umjesto preokreta  - novi pogodak u mreži Verone.

Đanluka Lapadula se bacio na dubinsko dodavanje i uspio da prebaci loptu do Darka Lazovića, a srpski fudbaler ubacio je na peterac za Danijela Besu koji je šutirao iz prve I zatresao mrežu.

Brazilac je ovim pogotkom obezbijedio opstanak Đenovi, a u isto vrijeme gurnuo “svoj” klub u Seriju B.

Besa je naime član Verone, ali pošto je tamo bio prekobrojan poslan je na pozajmicu u Đenovu, pa ne čudi njegovo silno radovanje nakon postizanja pogotka.

Zukanović standardan

Za ekipu Đenove svih 90 minuta odigrao je reprezentativac BiH Ervin Zukanović.

Meč na Luiđi Feraris bio je neizvjestan do samog kraja, a tome je doprinio i veliki promašaj Lapadule desetak minuta prije kraja. Napadač Đenove primio je loptu na pet metara od gola, ali mu je predugo trebalo da se namjesti na šut i odbrana Verone spriječila je pogodak.

Tačku na i stavio je Goran Pandev prelijepim lobom u trećem minutu sudijske nadoknade. Iskusnom napadaču bio je ovo prvi gol na mečevima protiv Verone.