Levante u Bilbau do bodova spasa!

U posljednjem meču 34. kola Primere Levante pobijedio Atletik u Bilbau i pobjegao Deportivu iz La Korunje na "plus devet".

Malaga i Las Palmas su prežaljeni, a u vrlo teškoj situaciji je i Deportivo iz La Korunje.

Do kraja je ostalo pet kola, a plavo-bijeli imaju devet bodova manje od Levantea, koji je iznenadio na San Mamesu i pobjedom 3:1 (2:1) praktično osigurano nastup u Primeri i naredne sezone.

Atletik Bilbao je poveo u osmom minutu. Ako ništa drugo, navijači baskijskog kluba pamtiće duel protiv Levantea po prelijepom golu Raula Garsije.

Lopta se odbila do njega na 26-27 metara od gola, a iskusni fudbaler nije mnogo oklijevao, opalio je po njoj i pogodio rašlje.

Levante je za samo dva minuta stigao do preokreta i to u posljednjih 120 sekundi prvog poluvremena. Enis Bardi je bio strijelac za goste u 43. i 45. minutu.

Dobro će ga upamtiti Kepa Arizabalaga...

Makedonac je postigao skoro identične golove i to oba iz "slobodnjaka". Prvi je dosuđen na lijevoj strani, ispod visine šesnaesterac, ali to mu nije smetalo da gađa bliži ugao i da uz stativu smjesti loptu u mrežu.

Nepuna dva minuta kasnije dosuđen je još jedan slobodan udarac. Na istoj strani, ali malo iznad visine kaznenog prostora i opet isti epilog. Lopta je iz samu stativu ušla u gol.

Pred kraj meča Levante je preko Moralesa osigurao vrlo vrijedan trijumf. Bio je to klasičan slalom od centra igrališta do gola Atletika.

Za razliku od Las Palmasa i Malage, Deportivo još uvek ima teoretske šanse za opstanak u Primeri, ali su izgledi za takav scenario minimalni. Levante pet kola prije kraja ima devet bodova više...

/Garsija 8 - Bardi 43, 45, Morales 90/

*utakmice Barselona - Viljareal i Sevilja - Real Madrid odložene su za 9. maj, jer će u subotu, 21. maja, u 21.30 čas biti odigrano finale Kupa kralja, Sevilja - Barselona.

TABELA: Barselona (-1) 83, Atletiko M. 72, Real (-1) 68, Valensija 66, Betis 56, Viljareal (-1) 51, Sevilja (-1) 48, Hetafe 48, Đirona 47, Selta 45, Sosijedad 43, Eibar 43, Alaves 41, Atletik B. 40, Leganes 40, Espanjol 39, Levante 37, Deportivo 28, Las Palmas 21, Malaga 20.