Što nije uspeo u Kupu Koraća, Borac jeste u trećem kolu Superlige!

Čačak slavi, Zvezda se ovog puta nije izvukla! Izvor: MN PRESS

Veliko iznenađenje na početku 3. kola Superlige!

Borac Čačak - Crvena zvezda mts 70:63 (23:17, 14:9, 18:15, 15:22)

Što je propustio u četvrtfinalu Kupa Koraća minule zime, Borac je uspeo ovog utorka, u krcatoj dvorani kraj Morave!

Šampion iz Beograda najpre je bio potpuno izbačen iz ritma na isti način kao i u Nišu - kombinovanom odbranom ("4-1"), na koju je odgovorio katastrofalnim šutem za tri (2/16 do poluvremena), defanzivom koja je dopustila čak 30 poena za 15 minuta i napadačkom igrom koja se nije povezala sve do kraja treće četvrtine.

Borac je kontrolisao rezultat od početka do kraja, u 26. minutu poveo i "plus 18", a potom je našao odgovore na veliki Zvezdin nalet, koji je i u 37. minutu dva puta doveo do poseda zaostatka (59:56 i 62:59).

Međutim, Marko Marinović i Nikola Pešaković (13 p) odbili su tu ofanzivu crveno-belih, Nemanja Todorović pogodio je odlučujuću trojku u 38. minutu (67:59), a Filip Čović (18 poena) ostao je usamljen u pokušajiima da zadrži Beograđane u igri.

Čačak je uskoro počeo da slavi veliku pobedu, koja je ostavila Borac na čelu tabele Grupe A (3-0) i koja je jasno pokazala očigledne i još nerešene probleme u Zvezdinoj igri.

Pored izrazito lošeg šuta za tri poena (7/28), crveno-beli su celo veče katastrofalno izvodili i slobodna bacanja (16/31),  a posebno "bode" oči očajan učinak onih od kojih se očekuje da najviše "vuku" kada je teško kao što je bilo u Čačku: Tejlor Ročesti šutirao je iz igre 2/7, a Džejms Feldin još lošije - 1/9.

Te i takve brojke, kao i promašaji Dejana Davidovca (0/6 iz igre) ili pet izgubljenih lopti Alena Omića (8 poena, 7 skokova) u borbi sa "skupljenom" odbranom domaćih, problemi su koji će Beograđani poneti sa sobom i koje očigledno neće moći da tako lako reše.

Za to vreme, Borac će slaviti zasluženi trijumf, posle utakmice u kojoj je nadigrao favorita i pokazao da će do kraja biti nezgodan rival, sa opravdanim ambicijama i u plej-ofu. Posle svega, ostaje još jači žal što Čačani na nedavnom F4 Druge ABA lige nisu uspeli da se direktno plasiraju u viši regionalni rang sledeće sezone.

BORAC: Stojadinović 12 (2/7 za tri, 10 sk), Čarapić 5, Balaban 2, Dimić 11 (5 sk), Radulović 6, Popović, Pešaković 13, Prlja 6, Gavrilović, Todorović 6, Marinović 6, Kutlešić 3 (5 sk).

ZVEZDA: Ročesti 8, Lazić 3, Janković 7, Feldin 3 (1/7 za tri), Kešelj 10, Čović 18, Omić 8, Jovanović, Davidovac (0/5 za tri) 3, Lesor 3, Radanov.

- kraj utakmice, Borac je pobedio Zvezdu 70:63! -

40' 69:63 Nikola Pešaković pogađa i posle prodora, za "plus 8" Borca uoči završnog minuta. Čović je potom, 44 sekunde pre kraja, iskoristio oba slobodna bacanja.

39' 67:61 Čović poentira uz faul, minut i 11 sekundi pre kraja. Potom je i on promašio slobodno bacanje.

38' Alen Omić u važnim trenicima staje na liniju penala i promašuje oba puta.

38' 67:59 Nemanja Todorović pogađa možda i odlučujuću trojku! Davidovac je na drugoj strani brzo imao šansu da uzvrati, ali je promašio i zicer.

38' 64:59 Pešaković pogađa oba slobodna bacanja, da vrati Borac na "plus 5", na početku 38. minuta.

37' 62:59 Čović "vraća" trojku - Zvezda je opet na posed zaostatka.

37' 62:56 Marinović pogađa trojku iz ćoška, da odbije nalet Zvezde. Alimpijević traži tajm-aut. Dvorana je na nogama proslavila pogodak plejmejkera.

37' 59:56 Sudije dosuđuju Marinoviću tehničku zbog "flopinga", a Čović potom iznuđuje faul, pa sa crte smanjuje razliku na četiri poena. Interesantna scena između dva šuta - domaći su pred Čovića bacili peškir sa klupe i uspeli su da ga ometu.

36' 59:54 Stojadinović prekida nalet Zvezde, a Davidovac promašuje i peti šut za tri poena.

35' 57:54 Omić dobija loptu u reketu, okreće se i lako poentira. Zvezda prvi put u nastavku prilazi na posed zaostatka. Serija Beograđana 10:0.

35' 57:52 Stojadinović promašuje otvoren šut za tri, a Čović uzvraća trojkom. Zvezdina serija 8:0, na koju Arsić reaguje tajm-autom.

34' 57:49 Ročesti preuzima inicijativu i pogađa šut za tri. Odmah potom, asistira Omiću.

33' 57:44 Davidovac promašuje i četvrti šut za tri (0/4), a Dimić vraća razliku na "plus 13". Alimpijević traži tajm-aut.

31' 55:44 Feldin promašuje i otvoren šut za tri (1/9 iz igre), a Čović potom poentira uz faul, osam i po minuta pre kraja.

31' Uzastopni promašaji Feldina i na početku završnog kvartala. Na drugoj strani mu se revanširao Popović, promašenim čistim zicerom.

- kraj treće četvrtine -

30' 55:41 Todorović vraća razliku na "plus 14" uoči pauze, a Feldin potom početnički promašuje polaganje pre kraja četvrtine. Lopta nije ni dodirnula obruč nakon što je nabacio na tablu.

30' 53:41 Davidovac staje na liniju penala i koristi jedan šut. Igrači Zvezde iskoristili su 11 od 22 šuta sa "crte".

30' 53:40 Lazić faulom šalje Radulovića na liniju penala, a on koristi oba šuta, da vrati i dalje sasvim mirnih "plus 13" Čačana.

29' 51:40 Čović ne pogađa zicer uz faul, pa sa linije penala poentira oba puta.

28' 51:38 Marko Stojadinović zadaje još jedan udarac Zvezdi, trojkom. Na drugoj strani trojkom mu odgovara Kešelj.

27' 48:35 Posle mnogo vremena i desetine šuteva - trojka za Zvezdu. Pogodio je Branko Lazić, a Jovica Arsić reagovao je tajm-autom.

26' 46:30 Posle dugo vremena - poeni za Zvezdu. Ubacio ih je Filip Čović, sa linije penala.

26' 46:28 Čačani još jednom "izvlače" Omića na "mismeč", u kojem Pešaković pogađa za maksimalnih "plus 18".

25' Igra Zvezde potpuno se raspada u ovim trenucima. Nižu se promašaji Beograđana u šutu za tri, a za sada su pogodili dve od ukupno 20 pokušaja (DESET odsto!). Nosioci igre crveno-belih, Feldin i Ročesti, kombinovano šutiraju iz igre 2/13!

23' 44:28 Gde je stao u prvom - Borac je nastavio u drugom poluvremenu. Marko Marinović je postigao trojku za maksimalnih "plus 16", posle kojih je Alimpijević vidno besan tražio tajm-aut.

- poluvreme, 37:26 -

Strelci:

BORAC: Stojadinović 2 (6 sk), Čarapić 3, Balaban 2, Dimić 9, Radulović 2, Pešaković 4, Prlja 6, Todorović 3, Marinović 3, Kutlešić 3. Timski: 8/16 za dva, 3/10 za tri, 12/16 sl. bacanja, 21 skok (17-4), 7 asistencija, 7 izgubljenih lopti, 1 ukradena.

ZVEZDA: Ročesti 4, Janković 5, Feldin 3, Kešelj 6, Omić 4, Davidovac 2, Lesor 2. Timski: 8/14 za dva, 2/16 za tri, 4/12 slobodna bacanja, 19 skokova (16-3), 6 asistencija, 6 izgubljenih lopti, 3 ukradene.

20' Čović promašuje šut za tri poena, a Radulović ne uzvraća trojkom.

20' 37:26 Čović gubi loptu odmah posle tajm-auta, a Radulović to kažnjava pogotkom posle kontre, za maksimalnih "plus 11" Borca.

19' I Feldin promašuje otvoren šut za tri poena (timski 2/14), a Prlja na drugoj strani terena pravi faul u napadu. Alimpijević zove tajm-aut uoči poslednjeg minuta pre pauze.

18' 35:26 Ročesti se diže na šut za tri, koji takođe ne služi Beograđane, jer su pogodili dve trojke iz 12 pokušaja.

17' Sada je na crtu stao i Stefan Janković i takođe promašio oba penala. Zvezda šutira sa "crte" 4/12!

16' 35:24 I slobodna bacanja pokazuju koliko su igrači Zvezde van fokusa. Pogodili su četiri od 10 šuteva sa linije penala i ni Ročesti nije uspeo da "veže" dva pogotka.

16' 35:23 I Pešaković poentira, za "plus 12" Čačana! Sada ni Kešelj ne prekida nalet domaćih, jer je promašio oba slobodna bacanja.

15' 33:23 Prednost Čačana i dalje raste. Matijas Lesor napravio je treću ličnu grešku i izašao iz igre, a Kutlešić je pogodio trojku iz ćoška za "plus 10"!

14' 30:23 Kešelj u ovim trenucima održava crveno-bele u napadu, ali Zvezda na drugoj strani ne uspeva da zaustavi nijedan napad Borca. Alimpijević je pozvao tajm-aut posle koša Pešakovića za "plus 7". "Ljudi, sve počinje od naše odbrane. Primili smo 30 poena...", rekao je trener Zvezde igračima.

13' 26:21 Marko Kešelj opet pogađa za dva iz ugla, s tim da je sada bio precizan iz suprotnog koša. Potom pravi nesportski faul na Prlji, pa će lopta posle šuteva centra Borca ostati u posedu domaćih.

11' 25:19 Maksimalnih "plus 8" domaćih, posle ofanzivnog skoka Prlje (25:17). Čović na drugoj strani promašuje još jedan šut za tri, a Omić posle dugo vremena poentira za crveno-bele iz igre.

11' Čović promašajem završava prvu četvrtinu, a Kešelj isto tako "otvara" drugu. Davidovac to ispravlja i krade loptu domaćima, posle čega Omić promašuje oba slobodna bacanja.

- kraj prve četvrtine -

10' 23:17 Nemanja Todorović ostaje potpuno sam i kažnjava "pucanje" odbrane Beograđana trojkom. Alimpijević traži tajm-aut.

9' 20:15 Marko Marinović pogađa trojku da vrati "plus 5" domaćih. Omić je potom promašio dva zicera, a Marinović promašio posle prodora za "plus 7". Čačani u ovom trenutku igraju kombinovanu odbranu "4+1", u kojoj striktnog čuvara ima samo Ročesti.

9' 17:15 Miloš Domić igra "jedan na jedan" sa Omićem i pogađa posle prodora (9. poen), a Marko Kešelj odgovara pogotkom za dva iz ćoška.

8' 15:13 Alen Omić se okreće u reketu Borca i poentira o tablu. Ročesti je potom iznudio prekršaj za slobodna bacanja. Alimpijević i u ovoj utakmici istovremeno koristi Čovića i Ročestija.

7' 15:10 Dimić postiže šesti poen košem uz faul, a potom i sedmi sa "crte". Najveće vođstvo domaćih.

7' 12:10 Feldin promašuje šut za tri, a Lazić faulira Dimića na početku kontranapada Borca. Čačani ponovo vode. Na terenu su novi plejmejkeri - Marko Marinović među domaćima, a Filip Čović među gostima. Predrag Prlja je promašio dva slobodna bacanja, za potencijalnih "plus 4" domaćih.

6' 10:10 Janković ostaje sam u ćošku i trojkom vraća prednost Beograđanima. Potom je faulirao Marka Stojadinovića, faulom kojim je Zvezda iskoristila bonus.

5' 7:7 Stefan Janković asistira Matijasu Lesoru, a on snažno zakucava za izjednačenje.

3' 7:5 Darko Balaban, nekadašnji igrač Zvezde, dobro počinje meč i donosi vođstvo Borcu.

1' 2:3 Za početak utakmice - trojka Džejms Feldina i odgovor Miloša Dimića.

Startne petorke

ZVEZDA: Ročesti, Lazić, Feldin, Janković, Omić
BORAC: Dimić, Radulović, Stojadinović, Čarapić, Balaban

Posle ubedljivih pobeda protiv Mladosti i Mega Bemaksa na svom terenu, košarkaši Crvene zvezde mts ovog utorka prvi put igraju van svoje dvorane.

Branilac titule od 18 časova gostuje Borcu iz Čačka, koji je takođe u uvodna dva kola ostvario maksimalni skor, trijumfima u duelima protiv Zlatibora i Tamiša.

Ekipa Dušana Alimpijevića otputovala je na ovo gostovanje bez neoporavljenog  tandema Pero Antić - Nemanja Dangubić, kao i bez Ognjena Dobrića, koji je u meču protiv Mege u subotu doživeo ipak lakšu povredu nego što se na prvi pogled učinilo.

Meč u "gradu košarke" možete pratiti u tekstualnom prenosu na MONDU, kao i na TV Arena sport.