Bešiktaš "bojkotuje" Fener!

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Fudbaleri Bešiktaša neće se pojaviti na nastavku prekinute revanš utakmice polufinala Kupa Turske protiv Fenerbahčea.

Bešiktaš je protestovao odluku Fudbalskog saveza Turske (TFF) koji je ranije odlučio da se prekinuti istanbulski derbi između Fenerbahčea i Bešiktaša nastavi bez navijača od trenutka u kojem je prekinut zbog navijačkih nereda.

Iz Bešiktaša su saopštili kako se njihova ekipa uopšte neće pojaviti na utakmici protiv Fenerbahčea.

"Na terenu smo 115 godina, bilo je pobjeda, poraza i neriješenih ishoda. Ipak, 3. maja se nećemo pojaviti na terenu. Tužni smo i žalimo zbog takve odluke", saopštili su iz kluba.

Osim što će mu automatski biti upisan poraz, Bešiktaš će ipak zbog takvog postupka biti višestruko sankcionisan.

Naredne sezone klub neće moći igrati u Kupu Turske, a neće imati pravo ni na raspodjelu profita ostvarenog od komercijalnih prava u okviru Kupa.

Podsjetimo, Upravnı odbor Fudbalskog saveza Turske (TFF) je 25. aprila donio odluku da se prekinuti istanbulski derbi između Fenerbahčea i Bešiktaša nastavi bez navijača od trenutka u kojem je prekinut zbog navijačkih nereda. Utakmica je prekinuta u 57. minuti zbog nereda, pri rezultatu 0:0.

Sudija Mete Kalkavan je odlučio prekinuti meč nakon što su navijači Fenerbahčea tvrdim predmetom u glavu pogodili trenera Bešiktaša Šenola Guneša.

Guneš je povrijeđen, zbog čega mu je u svlačionici urađeno pet šavova na glavi, nakon čega je prebačen u bolnicu, gdje je proveo noć.