Roma ka Ligi šampiona, Kaljari prema Seriji B

Kompletirano 36. kolo Serije A.

Bodovi su bili neophodni i jednim i drugim, ali je Roma na gostovanju Kaljariju uspjela doći do minimalnog trijumfa, koji je obezbijedio turski internacionalac Čengiz Under u 15. minutu meča.

Nije to bila utakmica za pamćenje, ali je tim Euzebija Di Frančeska odigrao onoliko koliko je bilo potrebno za nova tri boda, pa će u posljednja dva meča sezone ući sa treće pozicije, sa dva boda ispred gradskog rivala Lacija, odnosno četiri od Intera.

S druge strane, Kaljari ostaje na 18. poziciji koja vodi u niži rang. Fiorentina i Atalanta, ekipe koje se bore za Ligu Evrope, biće rivali timu Dijega Lopeza do kraja sezone, tako da će tim sa Sardinije imati izuzetno težak zadatak u nastojanju da sačuva prvoligaški status.

KALJARI - ROMA 0:1 (0:1)

Veliki hendikep zadesio je Rimljane uoči početka meča, jer se na zagrijavanju povrijedio Kostas Manolas. S obzirom da je Žuan Žesus bio suspendovan, u "vatru" je gurnut debitant Elio Kapradosi, koji je odigrao sasvim dobar meč.

Odsustvo odličnog Grka nije poremetilo Romu, koja je do prednosti stigla u 15. minutu.

Izuzetno preciznim udarcem mladi Turčin osigurao je vođstvo, ispostaviće se na kraju i pobjedu svom timu. Sjajno je pogodio iskosa sa desne strane, u dalji ugao.

Imao je i Kaljari svoje prilike u prvom dijelu, ali najopasniji po gol Rome bio je desni bek "vučice" Bruno Perez, koji zamalo nije savladao svog golmana Alisona. Ipak, čuvar mreže gostiju bio ke oprezan i spriječio autogol.

U 55. odlična prilika za domaćina. Dijego Farijas našao se sam pred Alisonom, ali u odlučujućem trenutku se spetljao i lopta mu je pobjegla u gol-aut.

Mogao je i "rezervista" Marko Sau sedam minuta prije kraja meča pogoditi za 1:1, ali još jednom se istakao Alison.

Roma nije briljirala u drugom poluvremenu, ali je uspjela sačuvati prednost koja je vodi na korak od plasmana u evropsku elitu i naredne sezone.