Borac nemoćan i u Gabeli (VIDEO)

Banjalučani jedva čekaju kraj sezone.

GOŠK Borac 1:0 Liga za opstanak 9. kolo 2018 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Nakon poraza od posljednjeplasiranog Viteza u prošlom kolu (0:2), Borac je doživio novi neuspjeh u Ligi za opstanak, još jedan bez postignutog gola.

Oslabljen neigranjem nekoliko igrača, poražen je od GOŠK-a u Gabeli minimalnim rezultatom 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je Marko Mišić u 12. minutu.

...
Izvor: Dailymotion/Golovi

Dodatni problem za trenera "crveno-plavih" Darka Vojvodića stvorila je povreda Armina Mahovića, koji je morao da napusti teren već nakon 16 minuta meča.

Iako su na utakmici malobrojni navijači vidjeli samo jedan gol, moglo ih je biti i više.

Najbolje su viđene u samom finišu meča.

U 85. minutu Nardin Mulahusejnović mogao je sve riješiti, kada se našao sam ispred golmana Borca Marka Savatovića, ali je mladi čuvar mreže gostiju fenomenalno odbranio.

Borac je veliku šansu za izjednačenje imao u nadoknadi vremena.

Petar Kunić u 92. minutu sjajno je prošao po desnoj strani, ali je nakon odličnog šuta lopta otišla paralelno sa gol-linijom. Na drugoj strani našao se "rezervista" Čudić, ali nije stigao da isprati let lopta i sprovede je u mrežu.

Banjalučanima je ovo bio 14. poraz u sezoni, dok je s druge strane GOŠK upisao četvrti uzastopni trijumf, čime je tim Feđe Dudića potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi u finišu sezone.

U ostalim utakmicama pretposljednjeg kola, Vitez je kao gost savladao Čelik, dok je Mladost bila uspješnija od Slobode u Tuzli.

Utakmice 9. kola u Ligi za prvaka na programu su u nedjelju.