Nova dupla kruna za Sarajke

Neprikosnoveni SFK 2000 u finalu Kupa BiH za žene savladao Iskru iz Bugojna 3:0.

Fudbalerke SFK 2000 iz Sarajeva osvajačice su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/18.

Sarajke su u Trening centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici u finalu savladale rivala iz Premijer lige BiH, ekipu Iskre iz Bugojna, sigurnim rezultatom 3:0 (3:0).

Ekipa Samire Hurem već u prvom poluvremenu riješila je sve dileme, ako ih je uopšte i bilo.

Mejrema Medić u 14. minutu pogodila je za vođstvo SFK 2000, da bi u 36. minutu Aida Hadžić povisila na 2:0. Samo tri minuta kasnije postavljen je konačan rezultat 3:0, a strijelac je ovaj put bila Tamara Bojat.

Gol razlika SFK 2000 u Premijer ligi BiH, na 19 utakmica, je nevjerovatnih 125:1!

Podsjetimo, u domaćem prvenstvu, kolo prije kraja, Sarajke imaju ogromnih 22 boda prednosti ispred drugoplasiranog Radnik Bumeranga iz Bijeljine i odavno su osigurale novu, 16. titulu.

SFK 2000 najuspješniji je bh. kolektiv kada je u pitanju fudbal za dame.

"Bordo" ekipa to sada je osvojila svih 16 titula u Premijer ligi BiH, a današnji trofej u kup takmičenju bio im je petnaesti.