PLBIH: Željo gazda Sarajeva

Vječiti sarajevski derbi između Željezničara i Sarajeva završen pobjedom “plavih”,

Željezničar u vječitom sarajevskom derbiju savladao Sarajevo rezultatom 2:1 u posljednjem kolu Lige za prvaka.

Sarajevski rivali za razliku od prošlog derbija koji je završen bez golova odigrali su mnogo sadržajniji meč, a viđena su tri gola i prilično dobra utakmica na sarajevskoj Grbavici.

Željezničar je zasluženo stigao do pobjede na oproštaju od svog kapitena Zajka Zebe.

Domaći fudbaleri došli su u vođstvo u 10. minutu kada je Zajmović pogodio mrežu poslije dobrog prodora i ubacivanja Zakarića.

Sarajevo je propustilo veliku šansu za izjednačenje kada je Fejzić odbranio šut Ahmetovića u situaciji “jedan na jedan”, a u 32. minutu Željezničar je povisio vođstvo.

Ponovo je Zakarić bio asistent, a ovog puta strijelac je Ubiparip.

Samo pet minuta kasnije Sarajevo je smanjilo na 2:1 preko Adukora, poslije kornera.

U finišu prvog dijela uslijedio je oproštaj Zajka Zebe koji je napustio teren ispraćen aplauzima.

Ekipa Husrefa Musemića bila je ofanzivnija u drugom poluvremenu, ali su redom promašivali Rahmanović, Velkoski, potom i Halilović.

Najbolju priliku propustio je u sudijskoj nadoknadi Rahmanović, nakon čijeg pokušaja je lopta pogodila stativu.

U samom finišu utakmice tešku povredu doživio je Ramović, koji je iznesen sa terena, a potom i transportovan kolima hitne pomoći.