Partizan otpisao Megu, čeka ga Zvezda!

Crno-beli rešili četvrtfinale plej-ofa u dve utakmice i od ponedeljka će se sa "večitim" rivalom boriti za mesto u finalu.

Mega-Partizan-79-93-KLS-Superliga-2018-cetvrtfinale-plej-ofa. Izvor: MN PRESS

Partizan je i u revanšu četvrtfinala plej-ofa, teže nego u utorak, savladao ekipu Mega Bemaxa i rezultatom 2:0 prešao prvu prepreku na putu ka tituli, koja je postavljena kao cilj pre početka Superlige Srbije.

Kao što smo najavljivali otkako su crno-beli 7. maja izgubili od FMP Železnika i pali na drugo mesto svoje grupe, sledi polufinale "večitih" rivala!

Crvena zvezda i Partizan počeće seriju na dve pobede 28. maja, a domaćin prve utakmice biće crveno-beli.

Drugi polufinalni par formiraće bolji iz duela FMP - Zlatibor (trenutno 1:0) i Borac - Dinamik (1:1).

Što se tiče revanša Mege i Partizana, prva četvrtina i početak druge prošli su u znaku domaćina, a Veličković i drugovi su od 16-17. minuta počeli da preuzimaju kontrolu.

Pitanje pobednika lomilo se do 33. minuta, kada su jedan za drugim zbog pet faulova "ispali" snažni Megini centri Goga Bitadze i Stefan Fundić.

Iz potpuno otvorene utakmice i vođstva od 68:72, Partizan je došao u komfornu poziciju i serijom od 13:0 u finišu, naneo je neiskusnom protivniku ubedljiv poraz - 79:93 (26:20, 20:26, 20:24, 13:23)!

To znači da su crno-beli ove sezone slavili u svih pet zvaničnih susreta sa timom Dejana Milojevića.

Posebnu draž utakmici u dvorani "Mega Factory" dalo je prisustvo Nikole Jokića, asa Denver Nagetsa, koji je došao da bodri svoj nekadašnji klub.

MEGA: Mušidi 14 (trojke 4/6), Musić 7 (3sk, 8as), Marjanović 9, Ašćerić 6, Jaramaz 15 (bacanja 4/8, 6sk, 5as, 3izg), Bitadze 12 (bacanja 1/5, 3sk, 5izg), Lazić, Koprivica, Samardžiski 4 (bacanja 2/6), Mišković 5, Cerovina, Fundić 7.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 21 (4sk, 8as), Von 6 (3ukr), Tadić, Jovanović 2, Marinković 14 (4as), Veličković 22 (trojke 3/7, 7sk, 4as, 3ukr, 3izg), Pecarski, Andrić 8, Čakarević 5, Brajma, Gagić 10 (5sk), Šalić 5 (5sk).

Mega je uz pet ubačenih trojki iskoristila vrlo lošu igru crno-belih u napadu da u 8. minutu povede sa 24:12.

Vanja Marinković sa šest poena zaredom, a zatim i Novica Veličković svojim kvalitetom i iskustvom, počeli su da vraćaju Partizan na pravi put.

Promašena slobodna bacanja i izgubljene lopte Mege bili su najbolji saveznik favoritu, koji je u finišu prvog poluvremena uspeo da izjednači na 46:46 i time nagovesti da će u drugih 20 minuta stvari doći na svoje mesto.

Mega je na čitavoj utakmici imala realizaciju "penala" tek malo iznad 50 odsto (15/28), a Partizan 30/36.

ČETVRTA ČETVRTINA

- KRAJ, 79:93. Partizan je u polufinalu!

40' Čanak uvodi "klince" Pecarskog, Jovanovića i Tadića. Mega pokušava da izbegne katastrofu - 77:91.

39' Tehnička Milojeviću i posle nje Partizanov ulazak u seriju, koja trojkom Andrića ide na 0:13 - 72:91.

37' Samardžiski promašuje poluhorog, Gagić pogađa iz reketa i vodi Partizan na teško dostižnih 72:83. Maksimalna prednost gostiju večeras.

36' Treća trojka Veličkovića - 72:81!

36' Mega je ostala bez defanzivnog skoka otkako su "ispali" Bitadze i Fundić. Međutim, crno-beli ne uspevaju da daju koš. Gubi loptu Veličković, ubrzo i Mušidi, Andrić koristi bacanja - 70:78.

35' Partizan se ispromašivao, ali Samardžiskom baš ne idu bacanja... Još jednom 0/2 i ostaje 70:76.

34' Promašaj Miškovića i laki poeni Gagića na drugoj strani - 68:76. Milojević uzima tajm-aut, ali bez dvojice glavnih visokih igrača teško može da se nada preokretu.

33' Samardžiski promašuje oba bacanja, a Fundić u skoku pravi peti faul. Veličković nastavlja da "školuje" mladog Miškovića na niskom postu - 68:74.

32' Na isteku 32. minuta ofanzivni skok Bitadzea i koš uz promašeno bacanje - 68:70. Gruzijac odmah zatim pravi petu ličnu grešku.

32' Dva minuta igre bez poena. Fundić je promašio zicer, Marinković napravio faul u napadu... I dalje 66:70.

TREĆA ČETVRTINA

30' Musić se vratio u igru, što znači da je sve u redu posle onog pada. Dobar prodor Mušidija za kraj treće četvrtine - 66:70.

30' Koš Šalića - 64:69. Ekspresno izgubljena lopta Mege i posle toga jedno pogođeno bacanje Veličkovića - 64:70!

29' Crno-beli u blagom, ali konstantnom vođstvu - 64:67. Propustili su dve šanse da odu na pet-šest razlike.

27' Dobra odbrana Marinkovića i bacanja Veličkovića za 58:62... Trojka Ašćerića - 61:62.

26' Novi ozbiljan pad! Ovog puta je mladi bek Mege Novak Musić pao na leđa i udario glavom o parket... Posle kraće pauze, ustao je i seo na klupu i u svesnom je stanju.

25' Trojka Marjanovića - 58:58.

24' Raspoloženi Marinković postiže drugu trojku i donosi Partizanu prvo nešto opipljivije vođstvo - 52:56! Bitadze beleži "2+1" uz faul Gagića i održava priključak - 55:56.

23' Veličković sa jedne noge - 49:50! Odmah trojka Musića (52:50), pa "2+1" Marinkovića - 52:53.

22' Koš Veličkovića (49:48) i prvi promašaj Mušidija, doduše iz iznuđenog šuta na kraju napada.

21' Blokada Bitadzea i četvrta trojka Mušidija iz četiri pokušaja - 49:46!

DRUGA ČETVRTINA

- Trojke: Mega 6/12, Partizan 4/10. Za dva poena: Mega 12/18, Partizan 11/20. Slobodna bacanja: Mega 4/11, Partizan 12/16. Skokovi: Mega 15+3, Partizan 12+2. Izgubljene lopte: Mega 10, Partizan 6.

- Strelci: Jaramaz 12 (4sk, 4as, 3izg), Mušidi 9, Fundić 7, Bitadze 7 (3izg), Marjanović 6, Mišković 3, Samardžiski 2 - Vilijams-Gos 12, Veličković 8 (4sk, 3as, 2ukr), Marinković 8, Von 6 (3ukr), Gagić 4, Andrić 3, Čakarević 3, Šalić 2.

20' Evo i izjednačenja - 46:46. Sve je odradio Čakarević, od odbrane, do poena "2+1". Veličković je posle lošeg pasa Jaramaza promašio poluhorog za vođstvo crno-belih i ostavio domaćima 20 sekundi za poslednji napad... Čakarević faulira Jaramaza pri šutu, a plejmejker Mege promašuje sva tri bacanja! Poluvreme 46:46!

19' Greška Musića, a onda Vilijams-Gosu ispada lopta u situaciji "1 na 0". Ostaje 46:43.

18' Šalić dva puta dobro brani Bitadzea, Andrić pogađa trojku iz ćoška i samo je 42:40.

17' Trojka Nikole Miškovića - 42:35! Prva za Megu u drugoj četvrtini. Vilijams-Gos se polako "zagreva" - 42:37.

16' Ofanzivni skok Andrića i trojka Veličkovića - 37:33. U međuvremenu i treći faul Mušidija. Pogađa i Marjanović na drugoj strani - 39:33.

15' Razlika čas osam, čas šest poena. Treća lična Andrića. Sada "plus devet", jer je Ognjen Jaramaz poentirao uz dodatno bacanje - 37:28.

13' Nerezonski šut Vona u tranziciji, Samardžiski se iskupio za grešku lepim poluhorogom - 32:24.

12' Početnička greška Samardžiskog i kontra Vona - 30:24.

11' Prodor Jaramaza i koš Fundića u kontri - 30:20.

PRVA ČETVRTINA

- Ukupan šut iz igre: Mega 69, Partizan 41 odsto. Trojke domaćih 5/8.

10' Seriju 0:6 sam je napravio Vanja Marinković, koji je smanjio na 24:18. Ista razlika ostala je aktuelna i na kraju prve deonice - 26:20.

8' Promašuje Veličković, a raspoloženi Fundić iz reketa povećava na 24:12!

8' Mega sada igra sa mnogo samopouzdanja, dok crno-beli idu iz greške u grešku i iz promašaja u promašaj. Da su domaći igrači bolje šutirali bacanja, vodili bi ubedljivije od 20:12.

7' Peta trojka domaćeg tima, ovog puta precizan je centar Bitadze - 17:11!

6' Partizan je "penzionerski" odigrao zonsku odbranu, pa su igrači Mege lako došli do otvorene pozicije za šut. Trojka Jaramaza - 14:11.

5' Igračima Mege dva napada zaredom "beži" loptu pri vođenju, Partizan to koristi da preokrene - 8:9... Promašen zicer Gagića, pa treća trojka Mušidija - 11:9!

4' Trojka Veličkovića, pa još jedna Mušidija - 8:5.

2' Trojka Mušidija i kontra koju je završio Jaramaz, za vođstvo Mege 5:2.