Osmica "zmajeva" pred Crnu Goru

Fudbalska selekcija Bosne i Hercegovine deklasirala je Famos u Hrasnici rezultatom 8:0 (3:0) pred prijateljsku utakmicu sa Crnom Gorom. "Ovo je bila dobra provjera", kaže Robert Prosinečki.

"Zmajevima" razumljivo nije dorastao federalni niželigaš, ali su se igrači Famosa držali do 21. minuta kad je Elvis Sarić pogodio mrežu domaćeg tima iz Hrasnice.

Do odlaska na odmor, još dva gola su postigli izabranici Roberta Prosinečkog i to Haris Duljević i Edin Višća.

U nastavku, BiH je još pet puta pogađala gol Famosa, a strijelci su bili Leto autogol, Riad Bajić, Kenan Kodro, Ervin Zukanović i Goran Zakarić.

Iako rezultat nije bio primaran, sigurno će ubjedljiva pobjeda podići samopouzdanje "zmajevim" pred meč sa Crnogorcima u Zenici 28. maja.

Poslije susreta na "Bilinom polju", BiH će 2. juna igrati protiv Južne Koreje u Seulu.

Selektor Robert Prosinečki od prvog minuta na teren poslao je sljedeću ekipu: Pirić, Todorović, Nastić, Bičakćić, Šunjić, Cimirot, Pjanić, Sarić, Višća, Duljević, Džeko.

Za bh. državnu selekciju još su igrali: Kjosevki, Zukanović, Vranješ, Ćivić, Lončar, Milošević, Bešić, Kodro, Zakarić, Bajić.

"Ovo je bila dobra provjera za nas, momci su odradili posao kako treba. Mislim da je i publika mogla da uživa u današnjoj predstavi. Dvije različite postave su nastupile i mogli smo da vidimo na djelu sve igrače", rekao je selektor "zmajeva" poslije utakmice.