Sarajevo šokiralo Zvezdu - triler Želje i Fenera!

Završen je prvi dan na Kupu prijateljstva evropskih klubova 2018 na Zlatiboru, tokom kojeg je viđeno nekoliko izuzetno zanimljivih mečeva

Sarajevo šokiralo Zvezdu - triler Želje i Fenera! Izvor: Mondo/Stefan Stojanović
Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Kup prijateljstva evropskih klubova, na kojem učestvuje 16 ekipa, donio je dosta uzbuđenja već na startu.

U grupi A, Sarajevo je upisalo veliku pobjedu pošto je nadigralo Crvenu zvezdu rezultatom 2:0.

Golove za bordo tim postigli su Dervišagić u 8. minutu i Salčin u 31. minutu. Na drugoj strani, crveno-bijeli su takođe postigli dva pogotka, ali su oba opravdano poništena zbog ofsajda.

U drugoj utakmici A grupe, Osijek i SPAL su odigrali neriješeno - 1:1.

U grupi B viđen je pravi klasik, pošto je Željezničar savladao Fenerbahče sa 4:3!

Tim iz Sarajeva je vodio sa 3:1, ali je Fenerbahče uspio da izjednači rezultat na 3:3 i onda da stvori još jednu veliku šansu u samom finišu utakmice... Međutim, momci iz Istanbula nisu uspjeli da je pretvore u gol i stigla ih je kazna na samo dva minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka. Akcija Željezničara je trajala dugo, a na kraju se Osmanović najbolje snašao u šesnaestercu i postigao pobjedonosni gol za plave.

Ipak, lider grupe B nakon prvog kola je Partizan, čiji su omladinci u stilu seniora prilično lako izašli na kraj sa Videotonom i slavili4:0.

Strijelci za crno-bijele bili su Janković u 3. minutu, Mlosavljević u 27, Pavlović u 40. i Novaković u 43. minutu.

U grupi C odigrana je samo jedna utakmica. Vojvodina je savladala Torino (2:1), a golove sa Novosađane postigli su Tegeltija u 3. i Zukić u 37. minutu. Torino je inače završio ovaj meč sa dva igrača manje, pošto su isključeni Munari i Siterio.

Utakmica između Dinama i Budućnosti je prekinuta je u 14. minutu zbog jakog nevremena koje je pogodilo Zlatibor i ona će biti nastavljena u srijedu.

Na kraju, u grupi D je Espanjol savladao Olimpiju rezultatom 3:1, dok su Udineze i Vardar podijelili bodove (1:1).