Borče, imaš šampione! (FOTO)

Autori mondo.ba Autori Zoran Pajčin

Pretpioniri Borca šampioni Republike Srpske u fudbalu.

FK Borac je osvojio Omladinsku ligu Republike Srpske u kategoriji pretpionira godište 2005/06.

U završnici prvenstva su se našli OFK Glasinac, FK Borac, FK Drina i FK Leotar.

Na finalnom turniru u Sokocu "crveno-plavi" su na "Bari" prvo u polufinalu savladali zvorničku Drinu (1:0), dok su u finalu bili bolji od trebinjskog Leotara (3:2). Treće mjesto je osvojio Glasinac.

Marko Tešić, trener Banjalučana, je nakon turnira pohvalio sve dječake na izuzetno lijepom i sportskom ponašanju.

"Zahvalio bih se domaćinima turnira, kao i FS RS, na odličnoj organizaciji i gostoprimstvu. Zaista je lijepo vidjeti kako se klinci zbliže kroz igru i upoznaju sa dječacima iz ostalih dijelova Republike Srpske. Ove godine smo mi osvojili titulu i 'momci' se vraćaju kući sa osmijehom na licu što će, nadam se, u budućnosti doprinijeti da ostanu u fudbalu i jednog dana postanu profesionalci", rekao je Tešić za naš portal.

BORAC: Luka Delić, Vuk Nikolić, Branko Lončar, Bojan Makarić, Luka Mizdrak, Nemanja Rendić, Nemanja Vučić, Sergej Damjanić,Filip Sarić, Petar Samardžija, Danilo Jovanović, Dalibor Babić, Danilo Tomić, Luka Divljak, Aleksa Vranješ, Milijan Kovačević, Milan Baralić, Milan Ilić, Kristijan Janković, Ognjen Šešlak.