BRAVO: Aleks za prvu WTA titulu u karijeri

Aleksandra Krunić izborila je finale na turniru u Hertogenbošu

Najbolje plasirana srpska teniserka na svetskoj rang listi Aleksandra Krunić nastavila je pobednički niz na turniru u Hertogenbošu.

U polufinalu je savladala 16. igračicu sveta Koko Vandevej posle lavovske borbe - 2:1, po setovima 2:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:1) i obezbedila plasman u finale.

Amerikanka je bila postavljena za prvog nosioca na turniru, a Krunićeva je protiv nje izborila pobedu posle dva sata i 38 minuta igre.

Srpska teniserka je tako stekla priliku da se bori za prvu WTA titulu u karijeri.

Ona je prvu šansu za to propustila u septembru prošle godine kada je igrala u finalu turnira u Gvangžuu, ali je poražena od Žang Šuai u tri seta.

Protivnica Aleksandre Krunić u finalu u Holandiji biće bolja iz duela u kojem se sastaju Kirsten Flipkens i Viktorija Kuzmova.

Srpska Fed kup reprezentativka je u Hertogenbošu napravila i najbolji rezultat ove sezone, budući da je prethodno najdalje dogurala na turniru u Rabatu, pre mesec i po dana, kada je eliminisana u polufinalu.

Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.