Zrinjski u Slovačkoj, pa ide u Irsku ili Poljsku

Autor:

Mostarski "plemići" su dobili rivala u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona! Riječ je o slovačkom Spartaku iz Trnave! U slučaju prolaza igraće protiv pobjednika dvomeča između Kork sitija i Legije iz Varšave.

Zrinjski u Slovačkoj, pa ide u Irsku ili Poljsku Foto: Guliver/Getty images/Harold Cunningham

U švajcarskom Nionu danas je održan žrijeb parova kvalifikacija za Ligu šampionau kojem je svoje mjesto našao i trostruki uzastopni šampion Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je zauzeo poziciju među nosiocima, nakon što su dan ranije skraćene grupe na šest mogućih protivnika.
Voljom žrijeba potvrđeno je da će Zrinjski u prvom pretkolu igrati protiv Spartaka iz Trnave, a prvi meč se igra u Slovačkoj.

Slovačkom timu će ovo biti četvrti put da stiže u Bosnu i Hercegovinu u ovom vijeku jer su prethodno igrali sa Slobodom iz Tuzle, Sarajevom i Olimpikom.

U Intertoto kupu 2004. godine Spartak Trnava je igrao protiv tuzlanske Slobode i tada slavio sa 3:1 ukupnim rezultatom, potom je u sezoni 2009/10 igrao u Ligi Evrope protiv Sarajeva, koje je bilo bolje rezultatom 2:1 u dvomeču.

Na kraju, u sezoni 2015/16 Spartak je igrao protiv Olimpika u prvom pretkolu Lige Evropa i izbacio "vukove" na osnovu gola u gostima.

Ukoliko Mostarci, koje je nedavno od Blaža Sliškovića preuzeo Ante Miše, uspiju da eliminišu Slovake, u drugom kolu kvalifikacija odmjeriće snage protiv pobjednika dvomeča između irskog Kork sitija i varšavske Legije.

Crvena zvezda kreće u evro-sezonu iz Letonije. 


Ekipa Vladana Milojevića saznala je ime rivala u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojem će igrati u dvomeču protiv Spartaks Jurmale. Ako prođu, šampioni Srbije izvjesno bi igrali u drugom kolu protiv prvaka Kipra, ekipe Apoela. 

DRUGO KOLO KVALIFIKACIJA

Staza liga:

PAOK - Bazel
Ajaks - Šturm Grac

Staza šampiona:

Alaškert/Seltik - Valur/Rozenborg
Kork siti/Legija Varšava - Spartak Trnava/Zrinjski (BiH)
Škendija/Nju Sejnts - Torpedo/Šerif
BATE Borisov (Belorusija) - Helsinki/Vikingur
Spartaks Jurmala/Crvena zvezda - Suduva/APOEL
Astana/Sutjeska - Mitjiland (Danska)
Ludogorec/Krusejders - Dudelanž/Videoton
Kukeši/Valeta - Olimpija Ljubljana/Karabag
Kluž (Rumunija) - pobednik pretkola/Malme
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Flora/Hapoel Ber Ševa

Prve utakmice biće odigrane 24. ili 25. jula, a revanši 31. jula ili 1. avgusta.


PRVO KOLO KVALIFIKACIJA


Kukeši (Albanija) - Valeta (Malta)
Flora Talin (Estonija) - Hapoel Ber Ševa (Izrael)
Spartaks Jurmala (Letonija) - Crvena zvezda (Srbija)
Alaškert (Jermenija) - Seltik (Škotska)
Spartak Trnava (Slovačka) - Zrinjski (BiH)

Astana (Kazahstan) - Sutjeska (Crna Gora)
pobednik pretkola - Malme (Švedska)
Helsinki (Finska) - Vikingur (F. Ostrva)
Ludogorec (Bugarska) - Krusejders (S. Irska)
Kork Siti (Irska) - Legija Varšava (Poljska)
Valuj Rejkjavik (Island ) - Rozenborg (Norveška)
Torpedo Kutaisi (Gruzija) - Šerif (Moldavija)
Škendija (Makedonija) - Nju Sejnts (Vels)
Suduva (Litvanija) - APOEL (Kipar)
Olimpija (Slovenija) - Karabag (Azerbejdžan)
Dudelanž (Luksemburg) - Videoton (Mađarska).

Ostale vijesti