Bugarin izbacio Džumhura, čeka Novaka u Kvinsu

Prvi reket Bosne i Hercegovine Damir Džumhur eliminisan je na startu turnira u londonskom Kvinsu.

Bolji od sarajevskog tenisera bio je peti igrač svijeta Grigor Dimitrov iz Bugarske rezultatom 2:1, u setovima 6:3, 6:7 i 6:3.

U prvom setu, koji je pripao Bugarinu, Džumhur je izgubio svoj servis u četvrtom gemu, što je Dimitrov rutinski pretvorio u vođstvo - 6:3.
Međutim, izjednačena borba vodila se u drugom setu iako je bugarski teniser u trećeg gemu ponovo uzeo brejk, ali je Damir uzvratio u šestom gemu i potom su obijica igrača ljubomorno čuvala svoj servis, pa je odluka morala da padne u taj-brejku.
Sretniji i spretniji bio je prvi reket BiH i izjednačio rezultat na 1:1.

U odlučujućem setu, Džumhur je već na početku "brejknuo" Bugarina, koji je uzvratio već u narednom, da bi potom u osmom gemu, napravio nekoliko brejk lopti, od kojih je realizovao treću za 5:3.

Dimitrov je zatim servirao za gem, set i meč, za plasman u drugo kolo turnira u Londonu i tu priliku nije ispustio.

U narednoj rundi će igrati protiv boljeg iz dvoboja između srpskog tenisera Novaka Đokovića i Džona Milmana, kvalifikanta iz Australije.

ATP turnir u Kvinsu iz serije 500 igra se za nagradni fond od 1.983.595 evra.