Argentina je živa - Nigerija slavi!

"Afrički orlovi" pobedili Island i ostali u trci za osminu finala, ali i vratili Argentinu u život.

Ludnica u Grupi D!

Hrvatska je pobedom protiv Argentine (3:0)
obezbedila plasman u osminu finala Svetskog prvenstva i "gaučose" dovela u nezavidnu situaciju da zavise od drugih.

Ali…

Nepuna 24 sata kasnije Argentina je ponovo u igri i sama odlučuje o svojoj sudbini. Tačnije - u konkurenciji za prolazak grupe su sve tri selekcije, a vrlo važna je i gol razlika.

Nigerija je trenutno na drugom mestu jer je u Volgogradu pobedila Island 2:0 i sada gaji nadu da preko vicešampiona sveta može u nokaut fazu. Ahmed Musa je junak "afričkih orlova". Fudbaler CSKA iz Moskve bio je dvostruki strelac u 49. i 57. minutu.

Gilfi Sigurdson se obrukao, jer u 83. minutu nije iskoristio penal i uveo meč u neizvesnu završnicu.

Nigeriju pobeda protiv Argentine sigurno vodi u osminu finala, a u slučaju remija zavisiće od duela Hrvatska – Island. Afrikanci imaju tri boda i gol razliku 2:2. Island ima bod i gol razliku 1:3. Argentina takođe ima bod i 1:4…

Dakle, čeka nas spektakularni rasplet u Grupi D i Hrvatska bez mnogo motiva i ambicija.

Loša Nigerija je mnogo bolje ušla u drugo poluvreme i posle propuštene prilike nakon 20 sekundi igre, u 49. minutu sjajnu akciju krunisala golom. Mozes je s desnog krila centrirao, a Musa sjajno prihvatio loptu i zakucao je u mrežu.

Nedugo zatim izveo je slalom kroz odbranu "ribara", bio čak i sebičan, ali je uspeo da smesti loptu u mrežu i Nigeriji obezbedi tri boda.

GRUPA D, 2. kolo:

Argentina – Hrvatska 0:3 (0:0)
/Rebić 53, Modrić 80, Rakitić 90+1/

Nigerija – Island 2:0 (0:0)
/Musa 49, 57/

TABELA: Hrvatska 6, Nigerija 3, Island 1, Argentina 1.

NIGERIJA:
Uzoho - Trust-Ekong, Balogun, Omeru - Mozes, Ndidi, Obi Mikel, Etebo, Idovu - Ihenačo, Musa.

ISLAND: Haldorson – Sevarson, Arnason, R. Sigurdson, Magnuson – Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnason, Gilason – Bodvarson, Finbogason.

IZ MINUTA...

NIŠTA!

83' Gilfi Sigurdson prebacuje gol, treći promašen penal na Svetskom prvenstvu!

VAR - PENAL!

80' Kakva glupost Ebuehija i kakav glup penal, kada nije postojala nikakva opasnost po gol Nigerije.

GOOOL!

75' MUSA! Prečka, pa nepun minut kasnije još jedan gol. Sve je sam odradio, driblao i driblao, bio čak i sebičan, ali je postigao gol!

74' Opasan napad Nigerije, koja od gola igra daleko bolje. Musa je tukao i pogodio prečku.

- Tom prilikom je ragnar Sigurdson dobio udarac kolenom u glavu od strelca gola i više od pet minuta mu se ukazivala pomoć. Nastavio je meč sa čalmom na glavi.

GOOOL!

48' Kakva tranzicija, kakav prijem! Nigerija vodi, prvi njen gol na Mundijalu. Ihenačo je posle kornera za island poveo kontru, odigrao na desno krilo prema Mozesu, čiji je cenaršut primio Musa, a onda bombom zatresao mrežu! Raduje se i Argentina!

46' Eto preti posle 15-ak sekundi u drugom delu. Obećava!

- Nastavljena je utakmica...

- Završeno je prvo poluvreme...

45+2' I još jedna šansa za Island posle prekida, pokušao je Bjarnason glavom, ali nije pogodio.

45' Najbolja šansa u prvom poluvremenu. Finbogason se ubacio posle prekida kod "druge stative", ali nije uspeo da skrene loptu u mrežu.

42' NIŠTA!

34' Bjarnason je uhvatio volej i prebacio gol. Konačno nešto, pa makar i šut.

30' Pola sata igre, još nema pravih prilika. Island je malo više ispred gola Nigerije, ali fali konkretnost. S druge strane, Nigerija deluje dosta bledo kada krene u napad. A, moraće, jer, ipak, je lakše pobediti Island nego Argentinu. Tako je barem bilo pre početka Svetskog prvenstva. "Orlovi" nemaju nijedan udarac ka golu "ribara".

- Nema mnogo prilika...

21' Drugi korner za Island, bila je to još jedna šansa, posle koje je opet uspešno intervenisao Uzoho.

9' Island je imao dva odlična pokušaja, ali se istakao Uzoho.