Meksiko je sjajan, blizu je osmina finala!

"Sombrerosi" protiv Južne Koreje ostvarili drugu pobedu u grupi F i nalaze se na korak od osmine finala Svetskog prvenstva.

Meksiko je hit Mundijala!

Ekipa iz Centralne Amerike igra sjajno na Svetskom prvenstvu u Rusiji i posle Nemačke, koja je pobeđena u prvom kolu, pred naletima popularnih "sombrerosa" pala je i Južna Koreja - 2:1 (1:0).

Meksiko vodi na tabeli F grupe sa šest bodova (gol razlika 3:1), Švedska pred duel sa Nemačkom ima tri boda (1:0), dok su Nemačka (0:1) i Koreja (1:3) na nuli.

To znači da Koreja i dalje ima teoretsku šansu za plasman u osminu finala, kao i da Meksiko još nije obezbedio mesto među 16 najboljih.

Za predstavnika Azije neophodno je da Nemačka pobedi Švedsku, tako da obe selekcije imaju po tri boda, pa da Koreja u poslednjem kolu (sreda, 27. jun) bude bolja od "pancera", a Meksiko da protiv "tri krune" ostvari i treći trijumf - sve to uz adekvatnu gol-razliku.

Idealno po Meksikance bilo bi da Skandinavci ostanu neporaženi protiv Nemaca, jer bi onda već u subotu uveče postali učesnici osmine finala.

Karlos Vela načeo je Koreju u "Rostov areni" iz penala, koji je u 26. minutu opravdano dosudio Milorad Mažić.

Posle pogotka, ređale su se prilike na obe strane, a tačku na meč stavio je Čičarito Ernandez u 66. minutu, nakon brze kontre "tri na dva" i majstorije napadača za 50. gol u dresu Meksika.

Koreja je tek u trećem minutu sudijske nadoknade uspela da smanji na 1:2. Strelac vrlo lepog gola bio je Son Hjung Min. Opalio je sa preko 20 metara i savladao Očou.

Grupa F, 2. kolo:

Meksiko - Južna Koreja 2:1 (1:0)
/Vela 26p, Čičarito 66 - Son 90+3/

Nemačka - Švedska 20.00

Tabela: Meksiko 6, Švedska (-1) 3, Južna Koreja 0, Nemačka (-1) 0.

Stadion: Rostov Arena.
Sudija: Milorad Mažić.

JUŽNA KOREJA: Jo - Jong (Od 64. Sing Vu), Kim (Od 84. Hong), Jongvon, Hjunsu - Jaesung, Seonmin, Ju Sejong, Sungjueng - Hvang, Son

MEKSIKO: Očoa - Salsedo, Alvarez, Moreno, Galjardo - Lajun, Erera, Gvardado (Od 68. Markez) - Vela (Od 77. Dos Santos), Ernandez, Lozano (Od 71. Korona).

.

IZ MINUTA...

KRAJ!

GOOOL!

90+3' Son postiže sjajan gol. Očoa je savladan. Vrlo lepo je reprezentativac Južne Koreje zategao sa 20 metara i pogodio.

85' Meksiko je bolji, čuva prednost i polako privodi meč kraju.

GOOOL!

66' ČIČARITIO! Sjajna kontra Meksikanaca i još bolja realizacija Čičarita Ernandeza, njegov 50. gol za "sombrerose". "Lažnjak", pa sigurna realizacija iz kontre tri na dva. Brzo i efikasno!

62' Brzo se igra, prilike su na obe strane. Prvo je Salsedo blokirao udarac Suna, a onda je Vela iz kontre šutirao sa ivice kaznenog prostora preko gola.

58' Gvardado jubilej, u 150. utakmici za Meksiko, obeležava dobrim udarcem na početku drugog poluvremena. Jo maestralno brani. Najbolja šansa za u drugom delu.

- Južna Koreja mora da postigne gol da bi teoretski zadržala šanse za plasman u osminu finala Svetskog prvenstva.

Završeno je prvo poluvreme!

43' Lozano je lepo prošao i loše šutirao iz manje-više povoljne pozicije iskosa sa leve strane, iz kaznenog prostora.

39' Nema gola, samo korner za Južnu Koreju posle dobre kontre.

28' Velika prilika za Meksiko. Lajun je šutirao preko gola, ali je ipak Jo dirao loptu, pa je ona otišla u korner.

GOOOL!

25' Karlos Vela!

PENAL!

24' Meksiko ima priliku. Čang  je napravio penal!

22' Iz klasičnog "bunkera" Koreja stiže ispred gola Meksika. Son je dva puta šutirao i oba puta je blokiran. Bila je to lepa prilika za Koreju, ali rezultat ostaje 0:0

- Meksiko drži loptu 70 odsto vremena. Sve je jasno!

13' Vrlo opasan napad Južne Koreje. Bila je velika prilika za Azijate, ali su Meksikanci uspeli da se odbrane. Ne čuje se više "ole, ole"...