Englezima "frka" od vrućine

Utakmica protiv Paname u Nižnjem Novgorodu igraće se na preko 30 stepeni.

Reprezentacija Engleske u prvom kolu Svetskog prvenstva je pobedila Tunis (2:1), golom Harija Kejna u 90. minutu, a novom pobedom u nedelju popodne bi osigurala plasman u osminu finala.

Nema dileme da su izabranici Gereta Sautgejta favoriti u okršaju sa Panamom, ali će u Nižnjem Novgorodu morati da se adaptiraju na po njih nepovoljne klimatske uslove.

Baza Engleza je Repino, primorski grad u blizini Sankt Peterburga, gde su se temperature ovih dana kretale u rasponu od 16 do 18 stepeni. U nedelju u Nižnjem igraće se na preko 30 stepeni, s tim što bi unutar stadiona moglo da bude još toplije, s obzirom na staklenu krovnu konstrukciju.

Za razliku od Kejna i drugova, Panamcima su takvi uslovi kao "dobar dan". To se videlo i po tome što su u subotu trenirali u terminu odigravanja utakmice, noseći dresove dugih rukava!

Panama je svoj prvi meč na šampionatima sveta izgubila ubedljivim rezultatom - 0:3, iako je na poluvremenu bilo 0:0 protiv jake selekcije Belgije.