Dva Partizana i oba bolja od Honveda!

Partizan odigrao prvu test utakmicu u Sloveniji i pobedio Honved 2:0. Suma i Nikolić strelci. Moglo je i ubedljivije...

Partizan je pobedom počeo seriju pripremnih utakmica u Sloveniji. Vicešampion Srbije bio je bolji od Honveda 2:0 (1:0), ekipe s kojom je mogao da se sastane na početku evropskog puta ka Ligi Evrope.

Strelci za "parni valjak" bili su Sejdubu Suma u 22. i Nemanja Nikolić u 61. minutu.

Mnogo važnije od rezultata za trenera Miroslava Đukića bilo je da vidi koji nivo je dostigla njegova ekipa posle najnapornijeg dela priprema, koji je uglavnom odrađen u Beogradu.

Stručni štab crno-belih odlučio se da protiv Honveda proveri dva tima i oba su bila bolja od Mađara.

PARTIZAN (do 60. minuta): Jovičić (do 46) - Vulićević, N. R. Miletić, Mitrović, Antonov Janković, Zdjelar, Pantić, Suma - Nikolić, Rikardo.

PARTIZAN (od 60): Kljajić (od 46) - Urošević, Ostojić, N. G. Miletić, Šehović - Ivanović, Jevtović, Kosović, Đerlek - Ožegović, Tavamba.

Izostali su Saša Ilić, Zoran Tošić, ali je novi desni bek Gabrijel Enake. Rumunski reprezentativac ima manjih problema sa zadnjom ložom, tako da Đukić nije želeo da rizikuje i da eventualnim nastupom ugrozi dalji rad novog fudbalera.

U prvom delu, u kojem su Beograđani bili opasniji, imali više loptu u posedu i kontrolisali dešavanja na terenu, jedini gol postigao je Sejdubu Suma.

Odlično ispucavanje Marka Jovičića iz svog šesnaesterca završilo je kod Sume, na 20 metara od gola Honveda. Vezista Partizana se brzo spustio do protivničkog kaznenog prostora i sa 15-16 metara prizemnim udarcem pogodio mrežu.

Suma 1:0

Do drugog gola čekalo se sve do 61. minuta, kada je malobrojne gledaoce na stadionu u Odrancima, ali i one koji prate prenos na TV Partizan, oduševio potez Nemanje Nikolića. Napadač Partizana odlučio se za nesvakidašnji potez i iznenada lobovao protivničkog golmana sa 20 metara.