Siguran početak "delfina" na Evropskom prvenstvu

Izabranici Dejana Savića rutinski pobedili Rumuniju i napravili dobar uvod u turnir na kojem brane titulu.

Srbija - Rumunija 11:5 Evropsko vaterpolo prvenstvo Izvor: MN PRESS

Počelo je prema planu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije uspešno je "otvorila" Evropsko prvenstvo u Barseloni, mirnim trijumfom u duelu protiv komšija koji ih još nisu savladali na velikom takmičenju.

Srbija - Rumunija 11:5 (3:1, 3:1, 3:2, 2:1)

Odbrana ekipe Dejana Savića čuvala je ono što je napad sticao, zaustavila Radua i omogućila mirno veče svima koji su večeras bodrili "delfine".

Duško Pijetlović i Miloš Ćuk su uveli Srbiju u napadački ritam, vođstvo našeg tima nije bilo ugroženo ni u jednom trenutku, a selektor je na poluvremenu golmana Branislava Mitrovića zamenio Gojkom Pijetlovićem.

Rumuni su u nastavku prišli na "minus 3" (7:4), ali su Duško Pijetlović i Ćuk golovima sprečili bilo kakvo iznenađenje.

U sledećem kolu, u sredu u 18.30 časova, rival "delfinima" biće reprezentacija Rusije, koja je u prvom kolu takođe mirno savladala Slovačku, rezultatom 12:6.