Željo "razočarao" Mamića u Gabeli - trijumf Krupe

Odigrana su tri susreta prvog kola Premijer lige BiH. Željezničar bolji od GOŠK-a, Krupa sjajna kod kuće protiv Čelika, a Zvijezda 09 slavi prvi, istorijski, bod u elitnom rangu bh. fudbala.

Prvo kolo Premijer lige otvoreno je mečevima u Gabeli, Doboj-Kaknju i Krupi na Vrbasu gdje je viđena, ako ne najbolja, onda sigurno najefikasnija utakmica.

Heroj pobjede tima iz kanjona Tijesno je Elvir Koljić koji je postigao dva pogotka i tako se na najbolji mogući način vratio na teren nakon teške povrede koljena.

KRUPA - ČELIK 3:1 (2:1)

Domaći su u vođstvo došli već u petoj minuti kada je pogodio Makitan, koji je bio najviši u skoku nakon kornera Milanovića. U 21. minuti Krupa je udvostručila prednost, a ovaj put je nakon prekida pogodio Koljić, a samo tri minuta kasnije Čelik preko pogotkom Dedića smanjuje rezultat.

Krupa je u nastavku meča odbila napade gostiju u uspjela u 71. minuti postaviti konačnih 3:1 za prvu pobjedu u novoj sezoni.

Pobjedu u premijernom meču u novoj sezoni je upisao i sarajevski Željezničar. "Plavi" su se u Gabeli mučili sa žilavim domaćinom i veoma visokom temperaturom sve do 75. minuta kada je Asim Zec postavio konačnih:

GOŠK - ŽELJEZNIČAR 0:1 (0:0)

Meč u Gabeli sa tribina je posmatrao i Zdravko Mamić koji je sa šalom oko vrata bodrio domaćine.

Najzanimljivije trenutke sa utakmice, kao i gol Asima Zeca pogledajte OVDJE.

Novi premijerligaš iz Etno sela Stanišići i aktuelni šampion Republike Srpske je u Doboj-Kaknju odigrao svoj prvi, istorijski, meč u društvu najboljih bh. klubova.

Zvijezda je protiv znatno iskusnije ekipe Mladosti imala podređenu ulogu u većem dijelu susreta, ali je sjajnom organizacijom u odbrani uspjela da sačuva svoju mrežu i ostane neporažena.