Kanga podigao Sparti moral pred Spartak

Protivnik Subotičana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope pobedom je započeo domaće prvenstvo.

Kanga podigao Sparti moral pred Spartak Izvor: MN PRESS

Sparta Prag - Opava 2:0 (0:0) u meču prvog kola češke lige!

Dugo se Spartakov rival u predstojećem dvomeču kvalifikacija za Ligu Evrope mučio pred svojim navijačima, a onda se u 73. minutu Gelor Kanga odvažio na šut sa 27-28 metara i poslao loptu u donji desni ugao.

Konačan rezultat postavio je "rezervista" Bendžamin Teteh u 84. minutu, nakon što je lopta posle njegovog udarca zakačila štopera Opave i prevarila golmana.

Ova pobeda sigurno će značiti ekipi Sparte na psihološkom planu, s obzirom na to da je doživela poraze u tri od poslednje četiri pripremne utakmice.

Srđan Plavšić igrao je za domaće 72 minuta, Vukadin Vukadinović ušao je sa klupe petnaestak minuta pre kraja, dok Mihailu Ristiću trener Pavel Hapal nije dao šansu na ovom meču.

Spartak će dočekati Spartu u četvrtak od 20.45 časova na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.

Rivali preostala tri naša predstavnika u Evropi ovog vikenda su slobodni.

Suduvi (u utorak od 20.30 gostuje Crvenoj zvezdi) i Trakaiju (u četvrtak od 20.30 gostuje Partizanu) traje pauza u šampionatu Litvanije, dok Makabiju iz Tel Aviva domaća liga počinje tek krajem avgusta.

Duel Makabija i Radničkog zakazan je za četvrtak u 19.00.