Marković starter, ali Liverpul poražen

Borusija Dortmund vezala treću uzastopnu pobedu na pripremama.

Još mesec dana ostalo je do početka Bundeslige, ali je Borusija Dortmund već uhvatila zalet.

Posle Austrije iz Beča i Mančester sitija (oba puta 1:0), "milioneri" su savladali Liverpul - 3:1, iako su gubili na poluvremenu.

Borusija Dortmund
Izvor: YouTube/Reusko

Utakmica je odigrana u Sjedinjenim Američkim Državama, u sklopu Međunarodnog kupa šampiona, pripremnog turnira u kojem učestvuju neki od najboljih evropskih timova.

Jirgen Klop je na turneju po SAD poveo obojicu srpskih internacionalaca, ali je protiv Borusije odlučio da izostavi Marka Grujića, dok je Lazar Marković igrao prvo poluvreme, a potom bio zamenjen kao i većina njegovih saigrača koji su počeli utakmicu.

Liverpul je poveo u 25. minutu golom Virdžila Van Dajka posle akcije iz kornera.

"Redsi" su bili bolji tokom prvog dela utakmice, međutim, u nastavku se situacija preokrenula. Najveće probleme odbrani Liverpula zadavao je Kristijan Pulišić, 19-godišnji reprezentativac SAD. Upravo je nad njim Ragnar Klavan skrivio penal u 65. minutu, a mladi vezista bio precizan sa bele tačke.

Do preokreta je došlo u 89. minutu, kada je ponovo pogodio Pulišić. Ovaj put je bio precizan udarcem sa ivice kaznenog posle kontranapada.

Konačnih 3:1 za Borusiju postavio je mladi Danac, Džejkob Brun Larsen u trećem minutu nadoknade, ali je opet u centru pažnje bio Kristijan Pulišić. Posle njegovog prodora i šuta, Loris Karius kratko je odbio loptu, pravo na nogu 19-godišnjaka iz Danske.

Pored slabe igre u drugom poluvremenu, problem za Liverpul i Jirgena Klopa mogla bi da predstavlja i povreda Džoela Matipa, koji je zamenjen već u 22. minutu.

Borusija će sledeću proveru imati protiv Benfike, dok će se Liverpul sastati sa Mančester sitijem,