Porazi Reala i Barse, osveta za Malkoma

Mančester junajted završio turneju po SAD pobjedom nad "kraljevićima", Roma je savladala Barselonu, a Totenhem bio bolji od Milana.

Taman kada su žalopojke Žozea Murinja na račun beskorisnih priprema (zbog odsustva brojnih igrača) dostigle vrhunac, njegov tim smogao je snage da na visokoj noti završi turneju po SAD.

U meču Međunarodnog kupa šampiona (ICC 2018) u Majamiju, savladan je Real Madrid rezultatom 2:1 (2:1).

Vođstvo od 2:0 doneli su Aleksis Sančez u 18. i Ander Erera u 27. minutu, a počasni gol za šampiona Evrope postigao je Karim Benzema u finišu prvog poluvremena.

Murinjo se opredijelio za startnu postavu De Hea, Darmijan, Bajli, Fosu-Mensa, Šou, Erera, Fred, Mektominej, Mata, Sančez, Pereira i u nastavku obavio samo tri izmjene, dok je Đulen Lopetegi isprobao čak 22 igrača, a od prvog minuta su igrali Kasilja, Odriozola, Valjeho, Sančez, Ernandez, Ljorente, Valverde, Bejl, Sebaljos, Vinisijus, Benzema.

Junajted će u nedjelju na "Alijanc areni" odigrati prijateljsku utakmicu protiv Bajerna i to će biti generalna proba za duel sa Lesterom u okviru prvog kola Premijer lige.

Real ostaje u SAD još nedelju dana, tokom kojih će u okviru ICC 2018 odmjeriti snage još sa Juventusom i Romom.

"Vučica" je zahvaljujući furioznoj igri u završnici preokrenula rezultat u okršaju sa Barselonom - 4:2 (1:1).

Katalonci su vodili dva puta, preko Rafinje (6) i novajlije Malkoma (49), koga su nedavno "ukrali" upravo Romi. Osveta je uslijedila u posljednjih 12 minuta, kada su Alesandro Florenci, Brajan Kristante i Dijego Peroti iz penala postigli pogotke za pobjedu i veliku injekciju samopouzdanja.

Strijelac za Romu na utakmici odigranoj u Arlingtonu (Teksas) bio je još Stefan El Šaravi u 35. minutu.

Konačno, Totenhem je u Mineapolisu nanio Milanu minimalan poraz, golom Žorža N'Kudua u 47. minutu - 1:0 (0:0).