LE: Papulis izrešetao Željezničar

Ofanzivac Apolona Fotis Papulis postigao het-trik u pobjedi Kiprana 3:1 nad Željezničarom, nakon koje se predstavnik BiH oprostio od Evrope.

Fudbaleri Željezničara eliminisani su od kiparskog Apolona u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

“Plavi” su na Grbavici prije sedam dana izgubili rezultatom 2:1 pa im je u Nikoziji  bio potreban najmanje identičan trijumf za produžetke ili pobjeda od dva gola razlike za prolaz u treće kolo.

Umjesto čuda na Kipru, Željezničar je poražen rezultatom 3:1 i završio takmičenje u Evropi.

Junak kiparskog Apolona bio je ofanzivni vezista Fotis Papulis koji je postigao sva tri gola u revanšu.

APOLON - ŽELJEZNIČAR 3:1 (1:1)

/Papulis 2, 57, 90 - Zec 43/

Navijači Željezničara nadali su se da bi njihova ekipa mogla doživjeti pozitivan šok nakon smjene trenera Slobodana Krčmarevića koji je u samo dva meča na klupi "plavih" upisao poraz 2:1 od Apolona u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i prvenstveni poraz 1:0 o Čelika.

Na njegovo mjesto je postavljen Milomir Odović, ali on neće pamtiti po dobrom svoj treći povratak na klupu Željezničara.

Apolon je u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope u Nikoziji savladao Željezničar rezultatom 3:1 i ukupnim rezultatom 5:2 eliminisao ga iz daljeg takmičenja.

Očekivalo se da će Željezničar u revanšu krenuti agresivnije i pritisnuti Apolon kako bi eventualno zadržao nadu u prolaz dalje, međutim već nakon 90 sekundi sve je bilo gotovo.

Papulis je iskoristio grešku Veselinovića i već u drugom minutu doveo Apolon u vođstvo.

Apolon je diktirao tempo, a od 15. do 25. minuta propustio je nekoliko prilika da riješi meč već na samom početku.

Kjosevski je odlično reagovao u nekoliko navrata, a u međuvremenu lopta je pogodila i prečku njegovog gola.

Željezničar ne samo da nije primio pogodak do kraja prvog poluvremena, već je uspio i da izjednači. Zec se poslije jednog kornera najbolje snašao i "plavi" su nakon 45 minuta imali 1:1.

Ekipi Milomira Odovića bio je potreban jedan pogodak da anulira zaostatak iz prvog meča, ali nije bilo dovoljno inicijative fudbalera u bijelim dresovima.

Desetak minuta u nastavku bilo je dovoljno domaćim fudbalerima da izbore jedaponovo dođu do vođstva. Papulis je iskoristio jedanaesterac dosuđen nakon starta Vranješa, a isti igrač u samom finišu ovjerio je pobjedu Apolona svojim het-trikom.

Željezničar se oprostio od Evrope, a Apolon će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv Dinama iz Bresta.

TOK MEČA

KRAJ

90' GOOOOL! Apolon je povisio na 3:1, a još jednom je strijelac Papulis. DefPokušao je Zec da presječe dodavanje na lijevu stranu, ali je lopta završila kod Papulisa koji rutinski stavlja "tačku na i".

80' - Golman Željezničara sprečava još jednom ubjedljivije vođstvo Kiprana

66' - Kjosevski brani udarac Justea

57' Papulis pogađa sa bijele tačke za 2:1!

55' - PENAL ZA APOLON. Vranješ je skrivio jedanaesterac i zaradio žuti karton

49' - Pedro je zaprijetio iz slobodnjaka

- poluvrijeme -

45+2' Slobodan udarac sa desne strane za Apolon, Kirijaku nakon ubacivanja i rekacije odbrane gostiju šutira daleko preko gola

Igraće se dvije minute nadoknade u prvom poluvremenu

43' - GOOOL! ŽEljezničar je izjednačio! Nakon slobodnog udarca sa 30-ak metara Željezničar je izborio korner, nakon kojeg je lopta došla do Asima Zeca koji pogađa za 1:1!

Nema većih prilika, domaći su malo stali

27' - Zec je postigao gol, ali je prethodno odgurnuo rukom Valea i pogodak je poništen

24' - Ponovo Papulis prijeti, ali Kjosevski brani

20' - Papulis je bio u naletu poslije centaršuta se lijevog kriula, ali nije uspio da uputi kvalitetan udarac, Kjosevski hvata loptu

17' - Pedro je pokušao direktno iz "skraćenog kornera" sa lijeve strasne, ali je pogodio prečku gola Kjosevskog

15' - STOPOSTOTNA ŠANSA za Apolon. Prvo je Skembri bio potpuno sam na 7-8 metara od gola, ali je promašio loptu, a potom je ona došla do drugog igrača Apolona koji sa tri metra šutira direktno u Kjosevskog. Imao je Željezničar mnogo sreće.

8' - korner za Apolon, ai nema opasnosti

2' - GOOOL! Apolon vodi 1:0. Samo 90 sekundi trebalo je domačim fudbalerima da povedu preko Papulisa, poslije greške Veselinovića.