"Potop" Čelika, šampion pao na Grbavici

Široki Brijeg deklasirao Čelik na Pecari i preuzeo čelnu poziciji na tabeli od Zrinjskog koji je poražen od Željezničara.

Tri u prvom i još tri gola u drugom postigli su fudbaleri Širokog Brijega za više nego ubjedljiv trijumf nad Čelikom.

Dva puta pogodio je Bagarić, a u strijelce su se upisali i Čabraja, Begonja, Barišić i jurić za potpuni debakl Zeničana.

ŠIROKI BRIJEG – ČELIK 6:0 (3:0)

Poslije poraza od Krupe na otvaranju sezone, Čelik je u drugom kolu savladao Željezničar, ali je već u sljedećem primio žestok udarac.

Široki Brijeg sa više nego ubjedljivih 6:0 savladao je ekipu Adnana Urneka i preuzeo prvu poziciju na tabeli sa sedam bodova.

Goleadu na Pecari otvorio je Čabraja u 12. minutu, a Bagarić i Begonja potrudili su se da se na odmor ode sa visokih 3:0.

Do četvrgog pogotka Širokobriježani su stigli poslije greške Dujkovića, ali i lijepe asistencije Bagarića petom za Barišića.

U samo pet minuta, od 82. do 87. Domaći fudbaleri stigli su do nova dva pogotka. Prvo je Jurić povisio na 5:0, a onda Bagarić svojim drugim  golom na utakmici stavio „tačku na i“.

Mučenje sa Valetom u kvalifikacijama za Ligu Evrope kao da je ostavilo traga na ekipi Zrinjskog, pa je aktuelni šampion na Grbavici upisao prvi poraz ove sezone.

Željezničar je sa 2:0 savladao Zrinjski i tako prekinuo niz od tri vezana poraza u svim takmičenja (dva od Apolona i jedan od Čelika).

Za tri boda pobrinuo se Krpić, koji je postigao oba gola za "plave".

Zeci i Stevanović izveli su odličnu akciju po desnoj strani, a Krpić je sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Poslije poigravanja Laštre i Pezera u odbrani Veselinović je izborio jedanaesterac u 40. minutu, a Krpić je bio precizan sa "bijele tačke" za konačnih 2:0.