Borac bez "Lešinara" bolji od Želje

"Crveno-plavi" su sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske otvarili minimalnom pobjedom protiv gradskog rivala Željezničar Sport Tima, ali je i ovaj put izostala podrška najvatrenijih navijača.

Borac - Željezničar 1:0 (subota, 19.30, ELTA): Najava, sastavi, prenos, rezultat, izjave Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjaluka je Borčeva!

Večeras je u sklopu prvog kola Prve lige Republike Srpske na "Gradskom stadionu" u Banjaluci odigran prvi ligaški gradski "derbi" između Borca i Željezničara nakon 65 godina, a pobjedu su izborili izabranici Darka Vojvodića.

Fudbaleri Borca su odlično otvorili meč i do ispostaviće se pobjedonosnog gola došli u 11. minutu kada je Igor Aničić odmjerenim udarcem glavom savladao Asmira Avdukića.

BORAC - ŽELJEZNIČAR 1:0 (1:0)

Ipak, "crveno-plavi" su nakon vođstva "stali" i dopustili gostima, koji su imali dosta bučnu podršku sa zapadne tribine, da preuzmu inicijativu ali se na odmor otišlo sa prednošću domaćina.

U nastavku utakmice Borac je krenuo po drugi pogodak kojim bi zatvorio meč i prva ozbiljnija situacija pred golom Avdukića je viđena u 52. minutu kada je Aleksandar Radulović odlično proigrao Aničića koji sa deset metar šutira direkno u golmana gostiju.

Domaći fudbaleri nisu posustajali i nastavili su opsadu gola Želje, redom su pokušavali Danilović, Kajkut i ponovo Aničić, ali bez uspjeha pa se u završnicu meča ušlo sa prednošću Borca od jednog pogotka.

U posljednjih petnaest minuta se igralo dosta grublje i nije viđeno mnogo aktivne igre u polju, a sudija Stojan Vukota je u tom periodu pokazao četiri žuta kartona, ukupono osam.

SASTAVI

BORAC: Trkulja, Bajić, Jakupović, Kajkut, Radulović, Ćosić, Žeravica, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić. Trener: Darko Vojvodić.

ŽELJEZNIČAR: Avdukić, Čolić, Knežević, Ružičić, Bosančić, Marković, Gvozdenović, Jovandić, Babić, Ostojić, Kuzmanović. Trener: Zoran Ćurguz.

/Mihajlović 2, Ristić 14, 65/

TABELA: Sloga 3, Slavija 3, Borac 3, Kozara 3, Podrinje 3, Drina 1, Rudar Prijedor 1, eljezničar 0, Sutjeska 0, Tekstilac 0, Sloboda 0, Alfa Modriča 0.

IZ MINUTA U MINUT

-Kraj utakmice-

93' Šikanjić ulazi u igru umjesto Aničića koji je ispraćen aplauzom.

91' Žuti karton za Šaulu. Dosta gruba igra u finišu meča, bez mnogo aktivne igre u polju.

90' Žuti karton dobija i Aleksandar Radulović. Igraće se tri minuta nadoknade.

84' Izmjena u timu Borca. Igru napušta kapiten Saša Kajkut a ulazi Dujaković.

81' Period grublje igre. Žuti karton za Babića, ukupno drugi za goste.

79' Žuti karton i za Miloša Žeravicu.

77' Marković pada u šesnaestercu nakon remplovanja sa Mažićem. Gosti traže penal, ali sudija pokazuje da se igra nastavi.

76' Žuti karton za Igora Aničića.

75' Aničić "hvata" volej, ali ne pogađa metu. Izmjena u timu Borca, umjesto Jakupovića na terenu je Mojović. Izmjena i na drugoj strani, iz igre izlazi Ostojić a ulazi Šaula.

66' Borac nastavlja sa napadima. Radulović pronalazi Kajkuta koji glavom šutira malo preko gola.

62' Još jedna šansa za Borac, Avdukić ponovo brani.

60' Danilović je dobro uposlio Ćosića koji iskosa ne uspijeva da matira Avdukića.

52' Radulović je proigrao Aničića koji sa desetak metara šutira pravo u Avdukića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na "Gradskom stadionu". Zoran Ćurguz se odlučio da napravi prvu izmjenu, na teren će Teodorović umjesto Ružičića.

45' Kraj prvog poluvremena. Borac je zaslužio da ode na odmor sa vođstvom, ali je "stao" nakon vodećeg gola Aničića u 11. minutu i inicijativu prepustio gostima koji su nakon toga bili dosta konkretniji.

38' Kajkut se našao u duelu sa Avdukićem, ali golman gostiju izlazi kao pobjednik pošto se napadač Borca spetljao u presudnom trenutku.

35' Opasan napad Borca, Jakupović je povukao po lijevoj strani, proslijedio do Kajkuta koji sa ruba šesnaesterca šutira malo pored lijeve stative.

34' Željo je uz podršku sa Zapadne tribine "Gradskog stadiona" preuzeo inicijativu.

27' Prva odlična akcija, Kuzmanović šutirao iz prve, Trkulja lijepom paradom otklanja opasnost.

25' Željo nije prešao centar.

16' Opasan napad s lijeve preko Jakupovića, odbrana Želje čisti u korner.

11' GOLLL! Igor Aničić dovodi Borac u vođstvo!

Nakon centaršuta sa desne strane novajlija u dresu Borca preciznim udarcem glavom matira Avdukića koji je samo pogledom ispratio loptu.

9' Borac je večeras bez podrške najvatrenijih navijača, popularnih "Lešinara", koji izgleda još nisu pronašli zajednički jezik sa čelnicima kluba.

8' Borac opasniji na startu meča, ali bez ozbiljnijih prilika.

1' Meč na "Gradskom stadionu" je počeo.

NAJAVA

Banjalučki klubovi se u okviru ligaškog takmičenja sastaju prvi put nakon 65 godina, a posljednji zvanični duel je odigran u Kupu RS u septembru prošle godine i pripao je Borcu (2:1).

Klub iz Platonove ulice je uoči starta prvenstva najavio "napad" na ekspresan povratak u elitni rang bh. fudbala iz kojeg je na kraju prošle sezone izbačen zbog finansijskih problema pa je u skladu sa tim šef struke Darko Vojvodić u uvodu u meč najavio ne samo napad tri boda već i na duplu krunu.

Na "Gradskom stadionu" konačno je, nakon skoro osam mjeseci, postavljen semafor i sanirane ograde koje su bile uništene jakim vjetrom sredinom decembra prošle godine, kao i kućica za prodaju ulaznica, tako da Gradski stadion "ušminkan" dočekuje okršaj banjalučkih rivala.

/FOTO: Gradski stadion ušminkan za banjalučki derbi/