Prvi poraz Krupe, opet remi Radnika

Tim Branislava Krunića minimalno je poražen u Tuzli od Slobode (1:0), što je prvi poraz Krupe u novoj sezoni, dok je četvrti "egal" upisao semberski Radnik.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije pogotka u prošlom kolu kojim je "srušio" gradskog rivala Tuzla siti (1:0), napadač Slobode Antonio Vidović ponovo je osigurao pobjedu crno-crvenima.

Gol odluke protiv gostiju iz Krupe na Vrbasu pao je u 73. minutu nakon što je dobio upotrebljivu loptu od Tonija Livančića i pogodio mrežu Jovana Kutića.

U samom finišu igrač Tuzlaka Adis Hadžanović je zaradio i crveni karton, ali je Sloboda sačuvala minimalac i osvojila sva tri boda.

Bio je ovo prvi neuspjeh Krupe u aktuelnoj sezoni Premijer lige BiH, a drugi vezani trijumf Slobode.

Samo bod osvojio je Radnik, koji je odigrao bez golova protiv zeničkog Čelika u Bijeljini - 0:0. Sembercima je ovo bio četvrti remi u pet mečeva ove sezone i neefikasnost će sigurno zabrinuti trenera bijeljinskog tima Mladena Žižovića.

Pobjedu i to prvu upisali su fudbaleri GOŠK-a i odlično "naplatili" bod koji su u prethodnom meču osvojili na "Koševu" protiv Sarajeva (1:1)

U srijedu su u Gabeli savladali Tuzlu siti (3:2), dok je kompletan plijen sa gostovanja protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja odnio Široki Brijeg (0:1) golom u 92. minutu, koji je postigao Bernardo Matić.

Od 20.15 igra se sarajevski "vječiti derbi" između Željezničara i Sarajeva, a posljednji susret petog kola između Zrinjskog i Zvijezde 09, prolongiran je za 28. avgust, zbog obaveza šampiona BiH u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Zrinjski - Zvijezda 09 (20.00)

TABELA: Široki Brijeg 11, Željezničar 10, Sarajevo 8, Radnik 7, Sloboda 7, Čelik 7, Krupa 6, Zrinjski (-1) 6, GOŠK 5, Tuzla siti 4, Zvijezda 09 (-1) 3, Mladost 2.

TOK UTAKMICA:

19.22 KRAJ i u Tuzli, gdje je Krupa upisala prvi ovosezonski poraz.

19. 13 GOOL! Tuzla siti je pogodio u petom minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:2 u korist GOŠK-a.

19.11 GOOOOL u Gabeli. GOŠK je povisio rezultat na 3:1 i praktično "ovjerio" pobjedu!

19.05 GOOOL! Krupa gubi na stadionu "Tušanj" od Slobode. Strijelac u 76. minutu za tuzlansku ekipu bio je Antonio Vidović.

18.48 Kraj meča Mladost - Široki Brijeg, gosti slave minimalan trijumf.

18.47 GOOOL!!! Tuzla siti uspjela je da "prepolovi" prednost GOŠK-a. Pogodak je iz jedanaesterca postigao Ivan Kostić.

18.46 GOOOL!!! Široki Brijeg poveo je u Doboj-Kaknju golom u 92. minutu! Bernardo Matić je pogodio mrežu domaćih.

...
Izvor: Dailymotion

18.32 Duel Radnika i Čelika trener Bijeljinaca Mladen Žižović prati sa tribina Gradskog stadiona, jer odrađuje suspenziju zbog isključenja u prošlom kolu na "Pecari", gdje je njegov tim uspio ostati neporažen u duelu sa Širokim Brijegom (0:0).

...
Izvor: Dailymotion/videsp

18.27 Petnaestak minuta do kraja meča Mladost - Široki Brijeg, gledaoci i dalje čekaju na golove.

18:16 Poluvrijeme u Bijeljini, 0:0 u susretu Radnika i Čelika. Takođe kraj prvog dijela i u Gabeli, domaći vode 2:0. Golova nema ni na "Tušnju" u duelu Slobode i Krupe.

18.02 Velika šansa za Mladost, ali Asani šutira preko gola.

18.00 GOOOL!!! Već je 2:0 za GOŠK. Josip Ereiz je strijelac.

17.58 Poćelo je drugo poluvrijeme u Doboj-Kaknju.

17.54 Glišić je imao veliku šansu da dovede Radnik u vođstvo, ali ispriječila se prečka.

17:53 GOOOL!!! GOŠK je poveo protiv Tuzle siti golom mladog Mihe Vidmara.

17.45 Poluvrijeme u Doboj-Kaknju. Uprkos nekoliko prilika na obje strane, nema golova.

17.42 Sjajna prilika za Begonju, ali golman Mladosti Bukvić sjajno interveniše i spašava svoj gol. Igra se 42. minut.

17.37 Finiš prvog poluvremena u duelu Mladosti i Širokog Brijega, mreže i dalje miruju.

17.30 Počele su i utakmice u Tuzli, Gabeli i Bijeljini.

17.15 Široki Brijeg nešto konkretniji u uvodnih petnaestak minuta meča, ali nema ozbiljnih prilika za sada.