Kraj evropskih snova za bh. šampiona

Zrinjski remijem 1:1 na "Pecari" protiv Ludogoreca okončao nastup u Evropi.

Bosna i Hercegovina nema više predstavnika u Evropi.

Zrinjski iz Mostara, nakon minimalnog poraza u Razgradu, uspio je ostati neporažen u revanšu protiv Ludogoreca. Na stadionu "Pecara" u Širokom Brijegu bilo je 1:1, pa je bugarski tim prošao u plej-of za plasman u Ligu Evrope.

Iako fudbaleri Ludogoreca ni u ovom meču nisu bili dominantni, prvi su stigli do gola, dok su "plemići" do utješnog pogotka stigli u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je Nemanja Bilbija pogodio za konačnih 1:1.

ZRINJSKI - LUDOGOREC 1:1 (0:1)

Teško je Zrinjski večeras stvarao prilike. Iako je Blaž Slišković poprilično izmijenio sastav u odnosu na prvi meč u Razgradu, Mostarci nisu uspjeli napraviti ozbiljne šanse pred golom Renana.

Iako je Nemanja Bilbija zaprijetio već nakon 20 sekundi, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola, nastavak nije donio prilike, a iz prve prave gosti su poveli.

TORPEDO

Ludogorec će u plej-ofu igrati protiv gruzijskog Torpeda, koji je uprkos porazu od Kukešija 0:2 u revanšu, prošao dalje zbog pobjede u prvom susretu 5:2.

U 24. minutu još uvijek nedovoljno oporavljeni kapiten Pero Stojkić nije dobro intervenisao, lopta je stigla do Kešerua, koji je iskoristio uspavanost domaće odbrane, šutira, a lopta na putu ka golu okrznula je Jakovljevića i završila iza leđa iznenađenog Solde.

Primljeni pogodak kao da je potpuno "zakočio" Mostarce, koji nikako nisu uspijevali naći put do protivničkog gola.

Gosti su odigrali onoliko koliko im je trebalo, ali ipak na kraju nisu uspjeli sačuvaju prednost.

U drugom minutu nadoknade Bilbija je, nakon što je Jović izvršio pritisak na gostujuću odbranu, konačno uspio savladati Renana, te tako donio bar malo radosti navijačima mostarskog tima.

Zrinjskom ostaje borba na domaćoj sceni, a već za vikend Mostarce očekuje derbi sa Sarajevom.

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Čirjak, Stojkić (78. Pezer), Todorović, Jakovljević, Stanić (61. Filipović), Rustemović, Šovšić (46. Jović), Kadušić, Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

LUDOGOREC: Renan, Sisinjo, Natanael, Kampanjaro (90. Nedjalkov), Djakov, Kešeru (86. Goralski), Moci, Marselinjo, Vanderson, Rafael Forster, Misiđan (74. Lukoki). Trener: Paolo Meljo Autori.

TOK UTAKMICE:

- kraj -

...
Izvor: Dailymotion/Golovi

90+2 - GOOOL!!! Bilbija postiže utješni gol za Zrinjski, 1:1.

80 - Todorović je idealno centrirao za Bilbiju, ali golgeter Zrinjskog glavom šutira pravo u dobro postavljenog golmana Ludogoreca. Ostaje 0:1.

78 - Stojkić nema snage za svih 90 minuta, umjesto njega ulazi Pezer.

74 - Konačno šansa za Zrinjski, ali Filipović preslabo šutira, lak plijen za Renana.

69 - Sjajna prilika za Ludogorec, ali prvog Stojkić, a zatim i Jakovljević sprečavaju Vandersona za postigne drugi gol za goste.

68 - Sve manje nade za Zrinjski, 20-ak minuta do kraja meča.

61 - Filipović je zamijenio Stanića.

60 - Petnaestak minuta igre u nastavku, preslikane iz prvog poluvremena. Jalovi napadi Zrinjskog nisu urodili plodom, Bugari i dalje vode.

46 - Počeo je drugi dio. U svlačionici je ostao Šovšić, umjesto njega u igri je Jović.

- kraj prvog poluvremena -

Mostarci od 24. minuta gube golom koji je postigao Kešeru. Osim posjeda lopte, Zrinjski nije uradio praktično ništa pred golom gostiju. Nesrećan pogodak otežao je posao "plemićima", koji imaju 45 minuta da postignu tri gola ukoliko žele proći u plej-of.

44 - Zamalo 0:2. Misiđan je sam pred golom Zrinjskog, ali Soldo sjajno brani.

43 - Prvi žuti karton i za goste - Kampanjaro.

40 - "Pokupio" je Šovšić Sisinja, ali žuti karton dobio je zbog prigovora, a ne nešto oštrijeg starta.

37 - Primljeni pogodak kao da je srušio sve nade "plemića", koji ne uspijevaju da povežu redovi i zaprijete golu rivala.

24 - GOOOL!!! Gosti vode golom Kešerua!

Zaspala je odbrana Mostaraca, Kešeru je stigao do lopte, šutirao, ona je na putu ka golu Zrinjskog pogodila Jakovljevića, promijenila smjer i završila iza Soldinih leđa. Mostarci u veoma teškoj, gotovo bezizlaznoj situaciji. Za prolaz u plej-of Sliškovićevom timu potrebna su sada čak tri gola.

....

20 - Po jedna prilika za sada na obje strane, ali još nema udaraca u okvir gola.

16 - Nova šansa za Kešerua nakon greške Barišića, srećom najopasniji igrač Ludogoreca šutira pored gola.

14 - Mostarci su rastrčani, ali za sada Bugari se znalački brane, pa nema uzbuđenja pred golom Renana.

10 - Prijete gosti, Kešeru je bio u dobroj situaciji, ali Jakovljević je odlično intervenisao i izbacio loptu u korner. Prvi udarac iz ugla za Ludogorec.

4 - Neoprezan start Rustemovića, a zbog prigovora žuti karton dobija Barišić.

1 - Velika šansa za Mostarce već nakon 20 sekundi, ali Bilbija je sa ruba šesnaesterca šutirao preko gola.

1 - Počela je utakmica, srećno Zrinjski!

- Meč na "Pecari" će suditi Holanđanin Bas Nijhuis.

- Kao što je poznato, stadion "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru ne zadovoljava kriterijume UEFA za ovu fazu kvalifikacija, pa su "plemići" primorani da kao domaćini igraju u Širokom Brijegu.

- Poznati su početni sastavi:

NAJAVA UTAKMICE:

Šampion BiH, Zrinjski iz Mostara, pokušaće slaviti protiv Ludogoreca u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, te nadoknaditi minus od jednog gola iz Bugarske (0:1).

Sa novim-starim trenerom Blažom Sliškovićem, "plemići" će nastojadi da izbore plasman u plej-of, a s obzirom na prikazano u prvom meču, imaju se čemu nadati.

Anketa

Da li VI vjerujete da Zrinjski može izbaciti Ludogorec?