LE: Hajduk ispao u 93.

Splitski Hajduk poražen od Steaue golom Francuza Noera u sudijskoj nadoknadi.

Liga Evrope kvalifikacije 3. kolo Steaua - Hajduk 2-1 Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Samo 40 sekundi dijelilo je splitski Hajduk od prolaska u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Poslije remija bez golova u Splitu, Hajduk je u revanšu u Bukureštu imao 1:1 sve do sudijske nadoknade, a onda…

U posljednjem napadu rumunske ekipe lopta je stigla na desno krilo do Romarija Benzara koji je ubacio u peterac, golman Hajduka Josip Posavec „zaplivao“ je u prazno i Arlem-Edi Noer na drugoj stativi samo se „poklonio“ za pobjedonosni pogodak 2:1.

STEAUA - HAJDUK 2:1 (1:0), prvi meč 0:0

/Noer 53, 90+3 - Said 82/

Isti igrač doveo je Steauu u vođstvo iz penala u 53. minutu, nakon što je Caktaš igrao u rukom u svom šesnaestercu.

Hajduk je do izjednačenja stigao osam minuta prije kraja, nakon što je Said odlično utrčao na centaršut s desnog boka i poslao glavom loptu u mrežu sa pet metara.

To ipak nije bilo dovoljno Hajduku za prolaz.

Steaua - Hajduk 2-1

Ono što je uspjelo Zenitu protiv Dinama iz Minska nije uspjelo Fejnordu protiv Trenčina.

Holanđani su takođe imali 0:4 iz prvog meča, ali nisu uspjeli da naprave čudo u revanšu, pa čak ni da unesu neizvjesnost u ovaj meč.

FEJNORD - TRENČIN 1:1, prvi meč 0:4

/Botegin 8 - Mance 9/

Štoper Botegin doveo je Fejnord u vođstvo poslije kornera u osmom minutu, ali već u devetom bilo je 1:1.

I ovoga puta Fejnordu je presudio Hrvat Antonio Mance.U prvom meču postigao je tri gola, u revanšu, jedan, ali izuzetno vrijedan.

Od Evrope su se oprostili i Maribor i Rijeka. Slovenački predstavnik remizirao je bez golova sa Glazgov Rendžersom, koji je dobio prvi meč 3:1.

Rijeka je bila mnogo bliže prolasku, posebno što je poslije prvog meča sa norveškim Sarpsborgom imala aktivnih 1:1.U Rijeci nije bilo golova, sve do 83. Minuta, a onda je Mortensen zatresao mrežu i odveo svoju ekipu u plej-of.