Penal u 95. minutu, a Njukasl odabrao pogrešnog!

Kardif, povratnik u Premijer ligu, osvojio je prvi bod u najjačoj ligi. Njukasl je imao veliku šansu u dubokoj nadoknadi, ali i veoma lošeg Kenedija. Heroj je golman Velšana.

Rafa Benitez sigurno je osetio veliko kajanje dok je ovog popodneva napuštao teren stadiona Kardifa.

Španski stručnjak gledao je nekoliko minuta ranije kako njegov krilni napadač Kenedi uzima loptu da izvede penal u 95. minutu. Rezultat je bio 0:0, a Njukasl je imao najbolju moguću šansu da odnese kući sva tri boda.

Međutim...

Kardif - Njukasl 0:0

Nakon što u prvih 45 minuta nije ostvario NIJEDNO uspešno dodavanje i nakon što je pred nadoknadu veoma loše šutirao iz slobodnog udarca, Kenedi je preuzeo na sebe najveću odgovornost.

U međuvremenu je mogao da dobije i direktan crveni karton, zbog šutiranja Viktora Kamarase, koje srećom po njega sudija Kreg Pouson nije video.

Menadžer i saigrači su gledali kako igrač Čelsija na pozajmici u Njukaslu prilazi lopti i ponovo šutira loše - ni u sredinu, ni u desnu stranu. Golman Kardifa Nil Eteridž je lako "pročitao" gde će taj šut ići i ponovo je odbranio jedanaesterac, kao i u prvom kolu.

Tako je uvodni meč 2. runde Premijer lige počeo prvim bodom Kardifa i velikom propuštenom prilikom "svraka".  Domaćin nije bio previše opasan u napadu (12 šuteva, nijedan u okvir gola), ali je borbenošću zaslužio poen, iako je jasno da će morati mnogo bolje ako želi da ostane u ligi.

Dvojici igrači će sigurno pasti kamen sa leđa zato što njihov tim nije izgubio. Prvi je rezervista Njukasla Isak Hajden, koji je proveo na terenu samo 20 minuta pre nego što je bio isključen, a drugi je Šon Morison, defanzivac Kardifa, koji je skrivio penal tako što je potpuno nepotrebno digao ruku pri centaršutu Jošinorija Mutoa.

Nije to bio ni previše atraktivan ni previše dinamičan meč, ali je uzbudljivom završnicom ipak opravdao "trud" svih koji su odvojili dva sata da ga pogledaju.