KUP NJEMAČKE: Niželigaš izbacio branioca trofeja!

Ajntraht očajno počeo novu sezonu. Minimalci Bajerna, Volfsburga i Leverkuzena protiv niželigaša.

Branilac trofeja Kupa Njemačke, Ajntraht iz Frankfurta eliminisan je već na startu ovog takmičenja.

Za veliko iznenađenje pobrinuo se četvrtoligaš Ulm koji je pred svojim navijačima rezultatom 2:1 savladao Ajntraht i izborio plasman u naredno kolo.

"Vrapci“ iz Ulma nisu se uplašili "orlova“ iz Franfkurta, pa ni armije njihovih navijača u svom gradu, a nakon dobro odrađenih prvih 45 minuta u kojima nisu primili pogodak, početkom drugog poluvremena stigli su i do vođstva.

Poslije ubacivanja iz slobodnog udarca i loše reakcije gostujuće odbrane u 48. minutu lopta je došla do Kinlea koji sa samo nekoliko metara šalje loptu u mrežu na oduševljenje krcatog Donaus stadiona u Ulmu.

Fudbaleri koji inače igraju Regionalnu ligu Jugozapada osjetili su priliku da se probiju na naslovnice sportskih listova u Njemačkoj i u 75. minutu preko Luksa udvostručili su svoju prednost.

Ekipa Ajntrahta, u kojoj su cijelu utakmicu odigrali srpski internacionalci Luka Jović i Mijat Gaćinović, ali ne i hrvatski napadač Ante Rebić, nije opravdala očekivanja o čemu govori i podatak da su uputili tek jedan šut više od svog protivnika.

Sve što je Ajntraht uspio je da postigne počasni pogodak u posljednjem minutu utakmice, za svoj oproštaj od Kupa Njemačke.

Ni ostali članovi Bundeslige nisu se proslavili u subotu u prvom kolu Kupa Njemačke.

Minhenski Bajern sa minimalnih 1:0 savladao je četvrtoligaša Drohtersen Asel. Šampion Njemačke, koji je izašao praktično u najjačem sastavu mučio se do 82. minuta, kada je Levandovski konačno zatresao mrežu domaćina.

Gotovo identična situacija bila je u Elversbergu, gdje je Volfsburg golom Ginčeka 14 minuta prije kraja obezbijedio trijumf, a minimalnu pobjedu u prvom kolu ostvario je i Bajer Leverkuzen protiv petoligaša Forchajma.

Ulogu favorita na najbolji način opravdali su Hofenhajm i Verder ubjedljivim pobjedama 6:1 nad Kajzerslauternom, odnosno Vormom.