Papu Gomez uništio Frozinone!

Povratnik u Seriju A ubjedljivo poražen u Bergamu od Atalante poslije maestralne partije dvostrukog strijelca i asistenta Papu Gomeza.

Frozinone je nastavio tamo gdje je stao 2016. Ekipa iz okoline Rima porazom 4:0 od Napolija završila je tu sezonu nakon koje se preselila u niži rang, a identičnim rezultatom poražena je od Atalante na startu nove sezone u Seriji A.

Povratnik u najviši rang bio je pravi protivnik za Atalantu, koja je ohrabrena pobjedama u kvalifikacijama za ligu Evrope tražila pobjedu na startu prvenstva, prvu poslije 10 godina.

Upravo to se i desilo.

Atalanta je sa 4:0 ispratila Frozinone iz Bergama i zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi zasjela na prvo mjesto na tabeli Serije A.

U posljednjih nekoliko sezona Atalanta je rasprodala nekolicinu vrhunskih fudbalera, ali je zadržala Alehandra Papu Gomeza, koji je u ponedjeljak uveče pokazazao da će ponovo biti glavni šraf u ekipi Đan Pjera Gasperinija.

Argentinac je postigao dva gola za Atalantu i još dva namjestio svojim saigračima.

Prvi je postigao u 14. minutu, poslije odličnog ubacivanja Toloija – 1:0.

Atalanta - Frozinone 1-0

Prvo poluvrijeme završeno je ovim rezultatom, prije svega zahvaljujući golmanu Marku Sportijelu, koji je u 36. minutu dva puta spašavao svoju mrežu.

Prvo je odlično ušao u noge Barouu u situaciji „jedan na jedan“, potom u nastavku akcije odbranio zicer Gosensu i tako dodatno iznervirao navijače koji su mu zviždali jer je u redove Frozinonea stigao kao pozajmljeni igrač Atalante.

Atalanta je sve dileme riješila već na startu drugo poluvremena.

Papu Gomez prvo je odlično asistirau Hateburu...

Atalanta - Frozinone 2-0